BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


„DBRS Morningstar“ kreditų reitingų agentūra palieka Lietuvai suteiktą A kredito reitingą

Data

2020 11 20

Įvertinimas
0
3642_b80149f2f0e6420ed5875117c9908a8a.jpg

Tarptautinė kreditų reitingų agentūra „DBRS Morningstar“ tvirtina ir palieka Lietuvai iki tol turėtą A ilgalaikio skolinimosi kredito reitingą bei suteiktą stabilią reitingo perspektyvą.

Savo sprendimą „DBRS Morningstar“ grindė tuo, kad nors pandemija padarė ženklią įtaką ekonomikai, tačiau tikimasi, kad šiųmetinis BVP mažėjimas bus ne toks ryškus kaip daugumoje kitų eurozonos šalių. Stiprūs atsigavimo ženklai pradėjo ryškėti jau panaikinus apribojimus birželį. Nors tebėra daug neapibrėžtumų,  kaip greit atsigaus ekonomika priklausys nuo to, kaip ši situacija paveiks pagrindinius prekybos partnerius ir nuo to, kaip Lietuvai toliau seksis kovoti su pandemija ir jos padariniais.

Ilgalaikio skolinimosi reitingas A atspindi gerą Lietuvos fiskalinę padėtį ir santykinai žemą valstybės skolos lygį lyginant su kitoms Europos Sąjungos šalimis, kas leis sušvelninti COVID-19 šoko poveikį. Nepaisant to, išlieka grėsmė, susijusi su struktūriniais veiksniais, įskaitant pajamų nelygybę, poreikį toliau gerinti produktyvumą, mažėjančią ir senėjančią visuomenę bei šešėlinę ekonomiką.

Dėl koronaviruso pandemijos neigiamo poveikio ekonomikai, agentūroms peržiūrint ir keičiant šalių kredito reitingus, Lietuva buvo viena iš nedaugelio šalių, kuri išlaikė aukštą ilgalaikio skolinimosi reitingą. „DBRS Morningstar“ šių metų gegužę Lietuvai pakeitė tik reitingų perspektyvą iš teigiamos į stabilią. Stabili perspektyva parodo „DBRS Morningstar“ požiūrį, kad net ir susidūrus su dabartine krize, rizika išlieka iš esmės subalansuota.

Kita tarptautinė kreditų reitingų agentūra „Standard & Poor‘s“ (S&P) Lietuvai yra suteikusi ilgalaikio skolinimosi reitingą A+ (stabili perspektyva),  „Fitch Ratings“ - A (stabili perspektyva), „Moody‘s“ – A3 (teigiama perspektyva).

 

 

Papildoma informacija:

Kredito reitingas – rodiklis, suteikiantis investuotojams (kreditoriams) koncentruotą informaciją apie skolininko gebėjimo vykdyti savo finansinius įsipareigojimus lygį. Aukštas kredito reitingas rodo mažesnę riziką, kad skolininkas (emitentas) nevykdys įsipareigojimų, ir atitinkamai mažesnę skolinimosi kainą.