BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


EBPO: Lietuvos nemokumo sistema viena labiausiai subalansuotų tarp šalių narių

Data

2020 12 01

Įvertinimas
2
3801_6f367a48b8fb76a872faec7e3cef220b.jpg

Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacija (EBPO) Lietuvos nemokumo sistemą tarp šalių narių įvertino kaip vieną labiausiai subalansuotų, t.y. pritaikytų sistemų gyvybingam verslui išsaugoti, o nesėkmingam – likviduoti. Apie tai išsamiai aprašoma EBPO Lietuvos ekonominėje apžvalgoje, kurioje atsispindi Finansų ministerijos įgyvendinta juridinių asmenų nemokumo reforma.

„Džiaugiamės, jog EBPO mūsų šalies nemokumo sistemą įvertino, kaip vieną labiausiai subalansuotų ir potencialiai efektyviausių sistemų tarp šalių narių. Siekėme, kad esama sistema būtų pertvarkyta ir atitiktų šiuolaikinio verslo poreikius, derėtų su Europos Sąjungos prioritetais. Dabartiniu laikotarpiu, siekiant ekonomikos atsigavimo, mums tai ypač svarbu, nes tai turės teigiamą poveikį visiems rinkos dalyviams – kreditoriams, darbuotojams, verslininkams, investicinei aplinkai, šalies ekonomikai“, - sakė laikinasis finansų ministras Vilius Šapoka.

Lietuvos ekonominėje apžvalgoje naujasis juridinių asmenų nemokumo sistemos reglamentavimas įvertintas, kaip sudarantis palankias sąlygas spręsti ekonominius iššūkius dėl COVID-19 viruso poveikio įmonių veiklai: skatinant gyvybingo verslo restruktūrizavimą, leidžiant greičiau uždaryti negyvybingą verslą, tokiu būdu greičiau perkeliant esamus resursus efektyviam naudojimui iš naujo.

Įgyvendinant Juridinių asmenų nemokumo reformą, 2020 metų sausio 1 dieną įsigaliojo Juridinių asmenų nemokumo įstatymas, kurio pagrindinis tikslas – didinti nemokumo procesų efektyvumą ir sudaryti sąlygas išsaugoti gyvybingą verslą.  

Lietuvos ekonomikos apžvalgą rasite čia.

Papildoma informacija:

EBPO ekonominė apžvalga rengiama visoms EBPO narėms kas dvejus metus. EBPO ekspertų teikiamos rekomendacijos padeda identifikuoti problemas šalyje bei geriausius jų sprendimo būdus.

EBPO rengiama Lietuvos ekonominė apžvalga – vienas išsamiausių EBPO atliekamų tyrimų. Didžiausias dėmesys skiriamas politikai, kuri užtikrintų ilgalaikį šalies ekonomikos augimą. Tai apima daugelį sričių – darbo rinką, konkurencingumą, žmogiškąjį kapitalą, tvarų finansų rinkų vystymąsi, inovacijas, socialinę ir sveikatos apsaugą, mokesčių sistemą, viešąsias išlaidas. Ekonomikos apžvalgos tikslas – identifikuoti sektorinių politikų poveikį ilgalaikiam šalies augimui ir makroekonominei situacijai. Šių metų apžvalga skirta skurdo ir socialinių nelygumui mažinimui bei regionų puoselėjimui.

EBPO – tai 37 valstybes vienijanti tarptautinė organizacija, įkurta 1961 metais JAV ir Kanadai prisijungus prie Europos ekonominio bendradarbiavimo organizacijos, vienijusios Europos šalis bendram tikslui – atstatyti po II pasaulinio karo sugriautą ekonomiką. Organizacijos centrinė būstinė įsikūrusi Paryžiuje.

Organizacija siūlo savo nariams ir šalims partnerėms paramą, pagrįstą organizacijos vertybėmis, diegiant gerąsias pasaulines praktikas bei standartus makroekonomikos, aplinkosaugos, švietimo, mokslo, technologijų, inovacijų srityse.