BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


EBPO valstybės kartu ieško efektyviausių priemonių siekiant tvaraus ekonominio atsigavimo

Data

2020 10 28

Įvertinimas
0
Migle.png

Spalio 28-29 d. vyksta Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (toliau – EBPO) ministrų tarybos virtualus susitikimas, kurio tema „Kelias į atsigavimą: stiprų, tvarų, žalią ir įtraukų“.

„Esant tokiai neapibrėžtai situacijai būtina skirti daugiau dėmesio platesnei ekonominei transformacijai, įskaitant aukštesnės pridėtinės vertės darbo vietų kūrimą, ekonomikos „žalinimą“, investicijas į skaitmenines technologijas. Negalime praleisti šanso transformuoti ekonomiką ir iš krizės išeiti žymiai stipresniems“, – sako finansų viceministrė Miglė Tuskienė.

Viceministrė M. Tuskienė dalyvavo spalio 28 d. EBPO ministrų tarybos diskusinėje sesijoje „Kelias į atsigavimą“, kurios metu įvairių šalių atstovai pasidalino savo patirtimi, kovojant su COVID-19 pandemijos sukelta krize, aptarė makroekonominės politikos prioritetus dabartiniame kontekste bei apsikeitė įžvalgomis, kas galėtų paspartinti tvarų, atsparų ir integracinį atsigavimą.

Diskusijos metu buvo siekiama nustatyti galimus politinius atsakus nacionaliniu ir tarptautiniu lygiu, daugiausia dėmesio skiriant EBPO vaidmeniui bei tvariam, atspariam ir integraciniam ekonomikos atsigavimui.

EBPO – tai 37 valstybes vienijanti tarptautinė organizacija, įkurta 1961 metais JAV ir Kanadai prisijungus prie Europos ekonominio bendradarbiavimo organizacijos, vienijusios Europos šalis bendram tikslui – atstatyti po II pasaulinio karo sugriautą ekonomiką. Organizacijos centrinė būstinė įsikūrusi Paryžiuje.

Organizacija siūlo savo nariams ir šalims partnerėms paramą, pagrįstą organizacijos vertybėmis, diegiant gerąsias pasaulines praktikas bei standartus makroekonomikos, aplinkosaugos, švietimo, mokslo, technologijų, inovacijų srityse.