BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


ECOFIN – dėmesys mokesčių skaidrumui

Data

2018 03 13

Įvertinimas
4
Mario Salerno nuotr.
Mario Salerno nuotr.

Briuselyje vykusiame Europos Sąjungos Ekonomikos ir finansų reikalų tarybos (ECOFIN) posėdyje daug diskusijų sulaukė kovos su mokesčių vengimu klausimai.

„Pritariu EK pasiūlymui efektyviau kovoti su mokesčių vengimu, didinant skaidrumą šioje srityje. Svarbu yra gerinti mokesčių administratorių bendradarbiavimą ir keistis tarpusavyje informacija dar ankstyvojoje potencialių mokesčių vengimo schemų kūrimo stadijoje,“ – teigė finansų ministras Vilius Šapoka.

ES šalių finansų ministrai priėmė politinį susitarimą dėl privalomų informacijos mainų apie tarpvalstybinius sandorius. ES valstybės narės turės nustatyti privalomas informacijos atskleidimo taisykles, pagal kurias tarpininkai teiktų informaciją mokesčių administratoriui apie potencialias mokesčių vengimo schemas. Taip pat užtikrinti, jog mokesčių administratoriai keistųsi šia informacija.

ECOFIN posėdyje buvo tęsiamos diskusijos dėl bankų sektoriaus riziką mažinančių priemonių teisinio paketo priėmimo. Juo siekiama užbaigti bankų reguliavimo reformą, išspręsti likusias su finansiniu stabilumu susijusias problemas bei sparčiau įgyvendinti Bankų Sąjungos užbaigimą.

Taip pat EK pristatė 2018 m. šalių ataskaitas, diskutavo dėl šalims skirtų rekomendacijų įgyvendinimo.