BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


ECOFIN: pasiektas sutarimas dėl esminių Bankų paketo nuostatų

Data

2018 12 04

Įvertinimas
0
AdobeStock_46185254.jpeg

ECOFIN posėdyje valstybės narės pritarė Tarybos ir Europos Parlamento derybų rezultatams dėl esminių Bankų paketo nuostatų. Jose išlaikytas Lietuvai svarbus balansas tarp priimančiosios valstybės narės ir buveinės valstybės narės kapitalo, likvidumo ir kitų riziką ribojančių reikalavimų užtikrinimo srityse. Tai reiškia, kad nacionalinėms bankų priežiūros ir pertvarkymo institucijoms bus suteikta pakankamai galių sprendžiant atitinkamų reikalavimų nustatymą šalyje veikiantiems užsienio kapitalo bankams.

„Šiuo sprendimu siekiame sumažinti galimas rizikas bankų srityje bei užbaigti Europos Sąjungoje vykdomą pokrizinę bankų reformą, taip sustiprinant visos finansų sistemos stabilumą bei jos atsparumą nepalankiems pokyčiams rinkoje. Pritarta Lietuvai labai svarbiai nuostatai, jog finansinių sunkumų atveju bankai būtų gelbėjami jų pačių ištekliais, o ne mokesčių mokėtojų lėšomis“, – sako finansų viceministrė Miglė Tuskienė.

Taip pat ECOFIN posėdyje buvo svarstomas skaitmeninių paslaugų apmokestinimo klausimas. Vokietijos ir Prancūzijos delegacijos ECOFIN susitikimo išvakarėse pasiūlė toliau diskutuoti ir kuo sparčiau sutarti dėl siauresnės apimties ES lygiu taikomo mokesčio – pajamas, gautas iš skaitmeninės reklamos, apmokestinti 3 proc. tarifu. Jis būtų pradedamas taikyti nuo 2021 m. ir galiotų iki tol, kol pradėtų veikti sprendimas pasauliniu lygiu. Todėl Valstybės narės, padedamos Europos Komisijos, toliau ekspertiniu lygiu diskutuos šio pasiūlymo pagrindu. Toks sprendimas priimtas, nes pirmininkaujančios Austrijos pateiktas kompromisas (dėl trumpojo laikotarpio sprendimų) ne visoms valstybėms narėms buvo priimtinas.