BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


ECOFIN: šalys sieks sutarimo dėl skaitmeninių paslaugų apmokestinimo ir Bankų paketo

Data

2018 12 03

Įvertinimas
0
AdobeStock_93494284.jpeg

Finansų viceministrė Miglė Tuskienė gruodžio 3–4 d. dalyvauja Euro grupės ir Europos Sąjungos (ES) Ekonomikos ir finansų reikalų tarybos (ECOFIN) posėdžiuose Briuselyje.

ECOFIN posėdyje daugiausia dėmesio bus skiriama diskusijoms dėl skaitmeninių paslaugų apmokestinimo ir Bankų paketo.

Dėl skaitmeninių paslaugų apmokestinimo Europos Komisija yra pateikusi du siūlymus – dėl trumpojo ir ilgojo laikotarpio sprendimų. Ilgojo laikotarpio pasiūlymo svarstymas kol kas atidėtas, nes vyksta paralelinė diskusija EBPO. Pasiūlymu dėl trumpojo laikotarpio siekiama, kad būtų susitarta, kaip apmokestinti gautas pajamas už tam tikrų skaitmeninių paslaugų teikimą ES valstybėse narėse, kol nėra sutarimo pasauliniu lygiu.

„Tikime, kad reikia ieškoti visa apimančio, pasauliniu lygiu sutarto sprendimo, kuris užtikrintų teisingesnį apmokestinimo teisių paskirstymą ir dvigubo apmokestinimo nebuvimą. Tai, mūsų nuomone, leistų išsaugoti ES konkurencingumą ir netrukdyti prekybiniams santykiams su likusio pasaulio valstybėmis. Tad trumpojo laikotarpio priemonė būtų tik laikinas sprendimas“, – sako finansų viceministrė M. Tuskienė.

ECOFIN posėdyje taip pat ketinama aptarti klausimus, susijusius su Bankų paketu. Juo siekiama užbaigti ES vykdomą pokrizinę bankų reformą ir tokiu būdu sustiprinti visos finansų sistemos stabilumą ir jos atsparumą nepalankiems pokyčiams rinkoje. Lietuvai kartu su grupe kitų valstybių narių aktualu užsitikrinti, kad nacionalinėms bankų priežiūros institucijoms būtų suteikta pakankamai galių sprendžiant atitinkamų reikalavimų nustatymą šalyje veikiantiems užsienio kapitalo bankams.

Euro grupės metu bus siekiama susitarti dėl Ekonominės pinigų sąjungos stiprinimo priemonių, kurias numatoma pristatyti Europos Vadovų Taryboje (EVT). Taip pat Euro grupėje planuojama aptarti pažangą Europos stabilumo mechanizmo reformos, Bankų sąjungos užbaigimo, konvergencijos ir stabilizavimo instrumentų kūrimo srityse. Ją irgi planuojama pristatyti EVT.

„Posėdyje toliau tęsime diskusijas dėl Europos indėlių draudimo sistemos bei naujų finansinių instrumentų Euro zonoje poreikio. Taip pat aptarsime Europos stabilumo mechanizmo (ESM) reformą. Džiaugiuosi, kad spręsdami šį klausimą judame į priekį ir sutariame, jog ESM turėtų atlikti svarbesnį vaidmenį rengiant ir įgyvendinant finansinės pagalbos programas“, – sako finansų viceministrė M. Tuskienė.

Euro grupėje taip pat bus aptarti šalių narių biudžetų projektai bei pristatytas bendras ekonominės situacijos euro zonoje vertinimas.