BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


EK ir Euro grupei pateiktas patobulintas kitų metų Lietuvos biudžeto projektas – deficitas mažesnis

Data

2016 12 15

Įvertinimas
0
biudežtas.jpg

Šiandien Finansų ministerija pateikė Europos Komisijai (EK) ir Euro grupei patobulintą Lietuvos 2017 metų biudžeto projektą, kuriame įtrauktos naujosios Vyriausybės patvirtintos politikos priemonės. Pareiga pakartotinai teikti biudžetus numatyta valstybėms, juos teikiančioms rinkiminiais metais, kai projektą sudaro viena valdžia, o priima ir įgyvendina – per rinkimus išrinkta kita.

Pasak finansų ministro Viliaus Šapokos, teikiamame biudžeto projekte pagerinti rodikliai, dėl kurių atitikimo Stabilumo ir augimo pakto reikalavimams abejojo EK ir Euro grupė, taip pat Valstybės kontrolė ir Lietuvos bankas, vertindami pirminį projektą.

Atsižvelgiant į EK ir kitų institucijų pastebėjimus, patobulintame projekte 2017 metams numatomas 0,1 proc. BVP mažesnis valdžios sektoriaus nominalus ir struktūrinis deficitai, palyginti su pirminiu projektu, kuris EK buvo pateiktas spalio 17 d.

„Kadangi struktūrinė darbo rinkos ir socialinės apsaugos reforma bus pradėta įgyvendinti dviem etapais – nuo kitų metų sausio ir nuo liepos pradžios,  mažėja jai reikalingų lėšų poreikis, tad prognozuojamas ir mažesnis viešųjų finansų deficitas. Dėl reformos jis yra leistinas, todėl tikimės, kad Lietuvos socialiniam modeliui bus pritaikyta Stabilumo ir augimo pakte numatyta išimtis ir, vertinant viešųjų finansų balansą, į reformos sąnaudas bus atsižvelgta“, - sako finansų ministras V.Šapoka.

Numatoma, jog minėta struktūrinė reforma, kartu su didinamų neapmokestinamųjų pajamų dydžiu, svariai prisidės didinant ekonomikos augimo galimybes ir mažinant socialinę nelygybę, taip įgyvendinant Europos Tarybos rekomendacijas dėl visapusiškos pensijų reformos pertvarkos ir darbo rinkos reformos, sudarant geresnes sąlygas įsidarbinti.

Finansų ministerija primena, kad neįskaičiavus socialinio modelio ir neapmokestinamųjų pajamų didinimo sąnaudų, Lietuvos valdžios sektoriaus būtų perteklinis.

Biudžeto projekte pateikiamos ir ekonomikos raidos perspektyvos vidutiniuoju laikotarpiu, numatomi išlaidų pokyčiai 2017 m. Be to, Finansų ministerija pateikė išsamią informaciją apie numatomas geresnio mokesčių administravimo priemones.

Europos Sąjungos institucijoms pateiktas Lietuvos biudžeto projektas parengtas pagal patobulintus 2017 metų valstybės biudžeto ir savivaldybių biudžetų finansinių rodiklių patvirtinimo įstatymo, „Sodros“ ir privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto projektus, kuriems Vyriausybė pritarė šią savaitę.

Viešųjų ryšių skyrius
Vrs@finmin.lt
www.finmin.lrv.lt