BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


EP nariams – apie ilgalaikę ES investicijų naudą

Data

2018 04 06

Įvertinimas
1
EP susitikimas su Finmin.jpg

2014–2020 m. ES fondų investicijų veiksmų programos įgyvendinimo pažanga, ES investicijų poveikis ir priklausomybės nuo jų mažinimas, skaidrumo didinimas, investicijų iš privataus verslo skatinimas bei Sanglaudos politikos ateitis po 2020 m. – temos, kurias šiandien Finansų ministerijos ekspertai pristatė Europos Parlamento (EP) Biudžeto kontrolės komiteto atstovams EP Informacijos biure Lietuvoje.

„Šiuo metu svarbiausia užtikrinti ilgalaikę investicijų naudą ir kokybę. Prioritetas turėtų būti skiriamas tvariam ekonomikos augimui ir investicijų iš privataus verslo skatinimui. Taip pat svarbu supaprastinti valdymo ir kontrolės sistemą, atsisakant vertės nekuriančių procesų ir stiprinant rizikos valdymą“, – sakė finansų viceministrė Loreta Maskaliovienė.

Susitikime buvo diskutuojama apie lankstesnę ES sanglaudos politiką. Tai – būtina sąlyga, siekiant ilgo laikotarpio investicijų tikslų bei sprendžiant naujus iššūkius.

Finansų ministerijos atstovai kalbėjo apie ES investicijų svarbą inovacijoms, viešųjų paslaugų prieinamumo ir kokybės gerinimą tiek verslui, tiek mokslo ir studijų institucijoms. Taip pat apie tolimesnių investicijų poreikį energetiniam efektyvumui bei skaitmeninei darbotvarkei.

Per du 2018 metų mėnesius Lietuvoje jau investuota 99 mln. eurų ir tai beveik 3 kartus daugiau nei per analogišką laikotarpį 2017 metais. Lyginant ES fondų lėšų investavimą tarp ES šalių narių, Lietuva yra 8-je vietoje tarp visų ES šalių narių ir viršija ES vidurkį.