BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


ERPB ir Lietuva – sėkmingi partneriai tvarių finansų ir FinTech vystymo srityse

Data

2020 01 27

Įvertinimas
0
suma 2.jpg

Su Europos rekonstrukcijos ir plėtros banko (ERPB) prezidentu Suma Chakrabarti vizito Londone metu susitikęs finansų ministras Vilius Šapoka sutarė ateityje gilinti dvišalį bendradarbiavimą finansinių technologijų ir tvarių (žaliųjų) finansų srityse. Būtent pastarajai sričiai skirta pirmadienį Londone vykstanti Finansų ministerijos kartu su ERPB ir Europos Komisija (EK) organizuojama diskusija, kurioje ieškoma būdų Lietuvai tapti lydere tvarių finansų srityje Baltijos ir Šiaurės šalyse.

Susitikimo metu V. Šapoka padėkojo ERPB už indėlį prisidedant prie Lietuvos konkurencingumo didinimo tarptautiniu mastu. Pats ERPB prezidentas S. Chakrabarti Lietuvą ne kartą yra pavadinęs viena iš banko sėkmės istorijų, o išgirdęs žodį FinTech sakęs visuomet pagalvojantis apie Lietuvą.

„ERPB kitoms šalims mus pateikia kaip pavyzdį, parodantį, kaip pasinaudojant Banko teikiamomis galimybėmis sėkmingai finansuojami projektai ir stiprinamas mūsų šalies ekonominis potencialas. Vienas naujausių mūsų bendrų projektų – rengiamas Lietuvos veiksmų planas tvarių finansų srityje, apie kurį šiandien ir diskutuosime. Žinoma, reikiamas dėmesys bus skiriamas ir ligšioliniams prioritetams – energetiniam saugumui ir energijos vartojimo efektyvumui, privataus sektoriaus konkurencingumui, kapitalo rinkų plėtrai“, – teigia finansų ministras.

Susitikime taip pat diskutuota dėl banko veiklos strateginių gairių 2021-2025 m. laikotarpiui, dėl kurių ketinama susitarti šių metų gegužės mėnesį Londone vyksiančio ERPB metinio valdytojų tarybos susitikimo metu. Finansų ministras V. Šapoka praėjusių metų gegužę išrinktas ERPB valdytojų tarybos vicepirmininku.

 

Papildoma informacija:

  • Europos rekonstrukcijos ir plėtros bankas (ERPB) – tarptautinė finansų institucija, įsteigta 1991 m. Banko narėmis yra 69 valstybės ir dvi tarptautinės institucijos – Europos Komisija ir Europos investicijų bankas.
  • Lietuvoje ERPB prisideda prie energetikos, transporto infrastruktūros projektų, dalyvauja palaikant finansinių institucijų stabilumą, plėtojant kapitalo rinką, taip pat teikia paskolas smulkiam ir vidutiniam verslui.
  • ERPB per pastaruosius kelis metus Lietuvoje įgyvendino rizikos kapitalo finansines priemones, energijos vartojimo efektyvumo projektus, tokius kaip daugiabučių namų modernizavimas, taip pat investavo į žaliąsias obligacijas, į inovatyvų ir į eksportą orientuotą Lietuvos verslą, mūsų šalies finansinių technologijų įmones.
  • Lietuva pirmoji kartu su EK ir ERPB 2019 m. pradėjo vykdyti tvarių finansų projektą, kurio metu rengiamas Lietuvos veiksmų planas tvarių finansų srityje bei Žaliojo finansų instituto įsteigimo Lietuvoje galimybių studija. Šis projektas suteiks finansinėms institucijoms daugiau galimybių pritraukti lėšų Lietuvos įmonių finansavimui bei sukurs sąlygas ateiti naujiems tarptautiniams investuotojams.