BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


ERPB naujojoje strategijoje – dėmesys žaliajai ekonomikai, lygioms galimybėms ir skaitmeninimui

Data

2020 10 08

Įvertinimas
0
IMG_2020101.jpg

Trečiadienį Finansų ministras Vilius Šapoka nuotoliniu būdu dalyvavo metiniame Europos rekonstrukcijos ir plėtros banko (toliau – ERPB) valdytojų tarybos susitikime, kuriame patvirtinta ERPB veiklos strategija 2021-2025 m. Dėl pandemijos ERPB valdytojų susitikimas šiais metais pirmą kartą persikėlė į virtualią erdvę.

Plenarinės sesijos metu ERPB valdytojai diskutavo dėl ERPB ateities krypčių ir prioritetų bei patvirtino ERPB veiklos strategiją 2021-2025 m. Naujoje ERPB strategijoje numatoma, kad Bankas sieks išlaikyti pasiektą pažangą ir paspartinti perėjimą prie tvarios rinkos ekonomikos Banko veiklos valstybėse COVID-19 krizės ir atsigavimo po jos kontekste ir toliau prisidėti prie platesnių iššūkių, tokių kaip, aplinkosauga, demografija ir technologinė transformacija, sprendimo.

Strategijoje nustatomos trys horizontalios strateginės temos, į kurias bus koncentruojama ERPB veikla: perėjimas į žalią, mažo anglies dioksido kiekio ekonomiką; lygių galimybių skatinimas įgūdžių, darbo, finansų, verslumo ir paslaugų srityse; skaitmeninės transformacijos spartinimas.

V. Šapoka, kuris yra ERPB valdytojų tarybos vicepirmininkas, pažymėjo, jog Lietuva pritaria naujai ERPB veiklos strategijai 2021-2025 m., pasveikino aktualias strategines temas bei paskatino ERPB jomis vadovautis ir Banko viduje.

„Pandemijos akivaizdoje ERPB investicijos Banko veiklos šalyse yra ypatingai svarbios. Tikiu, kad naujoje Banko strategijoje išdėstyti ateinančių penkerių metų ERPB siekiai, kurie yra tvarūs, nuoseklūs, ambicingi ir suteikia Bankui tvirtą kryptį, padės ERPB veiksmingai prisidėti prie mums kylančių iššūkių sprendimo. Negalime praleisti šanso transformuoti ekonomiką ir iš krizės išeiti žymiai stipresniems“, – sako finansų ministras V. Šapoka.

Ministras taip pat atkreipė dėmesį į Banko politinį mandatą – vykdyti veiklą šalyse, kurios yra ištikimos daugpartinės demokratijos, pliuralizmo ir rinkos ekonomikos principams ir taiko juos praktikoje, ir akcentavo, kad šių principu pagrindu reikia vertinti ir Banko veiklą Baltarusijoje, kurioje situacija prastėja.

Plačiau apie naują ERPB strategiją ČIA

ERPB metinio susitikimo atidaromosios sesijos vaizdo medžiagą rasite ČIA

Papildomai:

Europos rekonstrukcijos ir plėtros bankas (angl. The European Bank for Reconstruction and Development, toliau – ERPB) – tarptautinė finansų institucija, įsteigta 1991 m. Banko narėmis yra 69 valstybės ir dvi tarptautinės institucijos – Europos Komisija (EK) ir Europos investicijų bankas, savo veiklą vykdantis 37 Vidurio ir Rytų Europos bei Pietų ir Rytų Viduržemio regiono valstybėse.

ERPB veiklos tikslas – skatinti ekonomines reformas, kurios paspartina valstybių perėjimą prie atviros ir demokratiškos rinkos ekonomikos. Bankas finansuoja projektus žemės ūkio, energijos vartojimo efektyvumo, finansų įstaigų, gamybos, vietinės aplinkosaugos infrastruktūros, gamtos išteklių, energetikos, nuosavybės, turizmo, mažų ir vidutinių įmonių, telekomunikacijų, informacinių technologijų, žiniasklaidos ir transporto srityse.