BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


ERPB prezidentas: Lietuvos ir ERPB bendradarbiavimas yra ypač produktyvus

Data

2019 05 07

Įvertinimas
0
59863282_2409582075939893_9219503692955254784_n.jpg

Finansų ministras Vilius Šapoka Europos rekonstrukcijos ir plėtros banko (ERPB) valdytojų tarybos metinio susitikimo metu Sarajeve (Bosnija ir Hercegovina) susitiko su ERPB prezidentu Suma Chakrabarti.

Praėjusiais metais ERPB Lietuvoje investavo rekordinį kiekį lėšų – 141 mln. eurų. Nuo 1992 m. Bankas mūsų šalyje iš viso yra investavęs į 88 projektus, investicijos iš viso siekia 861 mln. eurų. ERPB prezidentas Suma Chakrabarti susitikimo metu pasidžiaugė produktyviu bendradarbiavimu su Lietuva.

„ERPB indėlis Lietuvai itin svarbus, užtikrinant energetinį saugumą ir efektyvumą, taip pat per inovacijas stiprinant šalies įmonių konkurencingumą. Kartu su investicijomis teikiama ekspertinė pagalba turėjo didelę įtaką sėkmingai Lietuvoje įgyvendintiems dešimtims projektų. Ateityje planuojame dar labiau stiprinti bendradarbiavimą, ypač Fintech sektoriuje“, – sako finansų ministras Vilius Šapoka.

ERPB per pastaruosius trejus metus Lietuvoje įgyvendino rizikos kapitalo finansines priemones, energijos vartojimo efektyvumo projektus, tokius kaip daugiabučių namų, gatvių apšvietimo sistemos modernizavimas, taip pat investavo į žaliąsias obligacijas, į inovatyvų ir į eksportą orientuotą Lietuvos verslą.

ERPB taip pat konsultuoja Lietuvą dėl pakeitimo vertybiniais popieriais ir padengtųjų obligacijų projekto bei prisideda prie vietos kapitalo rinkos plėtros – investuoja į privataus ir rizikos kapitalo fondus bei teikia ekspertinę pagalbą jų reguliavimo aplinkos gerinimui.

 

Papildoma informacija:

  • Europos rekonstrukcijos ir plėtros bankas (ERPB) – tarptautinė finansų institucija, įsteigta 1991 m. Banko narėmis yra 67 valstybės ir dvi tarptautinės institucijos – Europos Komisija ir Europos investicijų bankas.
  • Lietuvoje ERPB prisideda prie energetikos, transporto infrastruktūros projektų, dalyvauja palaikant finansinių institucijų stabilumą (ERPB yra stambiausias AB „Šiaulių bankas“ akcininkas), plėtojant kapitalo rinką, taip pat teikia paskolas smulkiam ir vidutiniam verslui.