BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


ERPB prezidentas Suma Chakrabarti: „Kai išgirstu žodį fintech, visuomet pagalvoju apie Lietuvą“

Data

2018 11 27

Įvertinimas
1
46812917_366096827479656_1504811705631244288_n.jpg

Finansų ministras Vilius Šapoka vizito Londone metu susitiko su Europos rekonstrukcijos ir plėtros banko (ERPB) prezidentu Suma Chakrabarti. Ministras padėkojo ERPB už indėlį prisidedant prie Lietuvos konkurencingumo didinimo ir pabrėžė norintis gilinti dvišalį bendradarbiavimą finansinių technologijų srityje bei Lietuvoje įgyvendinant inovatyvius projektus.

„Vertiname didelį ERPB indėlį į kapitalo rinkos plėtrą Lietuvoje, įskaitant Banko investicijas į privatų kapitalą ir rizikos kapitalo fondus, taip pat džiaugiamės Banko investicijomis į Lietuvos energijos išplatintas žaliąsias obligacijas bei kitus bendrus projektus. Sieksime, kad šis bendradarbiavimas būtų dar vaisingesnis ateityje“, – sako finansų ministras Vilius Šapoka.

Finansų ministras Vilius Šapoka ir ERPB prezidentas Suma Chakrabarti sutarė, kad ateityje bus siekiama stiprinti bendradarbiavimą energetinio efektyvumo, kapitalo rinkų bei finansinių technologijų srityse.

„Kai išgirstu žodį fintech, visuomet pagalvoju apie Lietuvą. Bendradarbiaudami drauge sieksime naujų rinkų – kad šalyje veikiančios įmonės plėtotų savo veiklą ne tik Lietuvoje ar regione, bet visur, kur veikia ERPB. Tai turėtų atverti daug naujų galimybių“, – sako ERPB prezidentas Suma Chakrabarti.

 

 

 

ERPB – tarptautinė finansų institucija, įsteigta 1991 m., skirta skatinti ekonomines reformas, kurios paspartina valstybių perėjimą prie atviros ir demokratiškos rinkos ekonomikos. Banko narėmis yra 67 valstybės ir dvi tarptautinės institucijos (Europos Sąjunga ir Europos investicijų bankas), ERPB veiklą vykdo 37 valstybėse. Lietuva ERPB nare yra nuo 1992 m. Bankas mūsų šalyje yra investavęs į 84 projektus, investicijos siekia 793 milijonus eurų. ERPB valdytojų taryba yra aukščiausias ERPB valdymo organas, o ERPB valdytojas iš Lietuvos yra finansų ministras Vilius Šapoka.