BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


ERPB sveikina Lietuvą sėkmingai atlaikius ekonominius iššūkius dėl COVID-19 krizės

Data

2020 09 24

Įvertinimas
1
IMG_0013.PNG

Trečiadienį Finansų ministras Vilius Šapoka nuotoliniu būdu susitiko su laikinai Europos rekonstrukcijos ir plėtros banko (toliau – ERPB) prezidento pareigas einančiu Jürgen Rigterink.

Susitikimas surengtas besiruošiant šių metų spalio 6-8 d. vyksiančiam 2020 m. ERPB Valdytojų tarybos metiniam susitikimui, kuris dėl pandemijos pirmą kartą keliasi į virtualią erdvę.

Video konferencijos metu V. Šapoka su J. Rigterink diskutavo apie rengiamą naują ERPB strategiją 2021-2025 m., Europos finansinės architektūros vystymuisi ateitį ir aptarė ERPB projektų Lietuvoje aktualijas. Taip pat susitikimo metu V. Šapoka ERPB prezidentui pristatė šiuo metu įgyvendinamą Ateities ekonomikos DNR planą bei aptarė bendrus prioritetus, tokius kaip ekonomikos gaivinimas, žaliosios investicijos ir ekonomikos skaitmenizacija.

V. Šapoka ir J. Rigterink pasidžiaugė, kad Lietuvos ekonomika stebėtinai gerai atlaikė COVID-19 pandemijos sukeltus iššūkius. Anot ministro, dedamos ypatingos pastangos, siekiant sušvelninti neigiamus pandemijos protrūkio padarinius. Lietuva ekonominius išbandymus, lyginant su kitomis Europos Sąjungos šalimis atlaikė bene sėkmingiausiai. Finansų ministerija prognozuoja, kad šiemet šalies ekonomika dėl su COVID-19 viruso krize susijusio šoko susitrauks 1,5 procentais, t.y. gerokai mažiau nei buvo numatyta vasarą (7 proc.).