BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Euro grupė ir ECOFIN – dėmesys Graikijos programos peržiūrai bei Ekonominės ir pinigų politikos stiprinimui

Data

2018 01 19

Įvertinimas
1
foto.jpg

Sausio 22-23 dienomis finansų ministras Vilius Šapoka Briuselyje dalyvaus Euro grupės ir Europos Sąjungos (ES) Ekonomikos ir finansų reikalų tarybos (ECOFIN) posėdžiuose. Taip pat susitiks su Austrijos finansų ministru, su kuriuo aptars aktualius ES darbotvarkės klausimus.

Euro grupėje bus aptariama esama situacija dėl Graikijos finansinės paramos programos trečiosios peržiūros. Peržiūros užbaigimas atvertų kelią tolesnėms paskoloms iš 2015 m. patvirtintos 86 mlrd. Eur apimties Europos stabilumo mechanizmo programos.

ECOFIN ir Euro grupės posėdžių metu ministrai apsikeis nuomonėmis dėl 2017 m. gruodžio 6 d. paskelbto Europos Komisijos (EK) pasiūlymų paketo, kuris apima tokias iniciatyvas kaip Europos stabilumo mechanizmo stiprinimas, Europos ekonomikos ir finansų ministro pareigybės įsteigimas, paramos struktūrinėms reformoms didinimas ir kt.

ECOFIN posėdyje pirmininkaujanti Bulgarija pristatys savo darbo programą ekonomikos ir finansų srityje. Didžiausias dėmesys bus skiriamas skaitmeninės ekonomikos kūrimui, konkurencingumui ir sanglaudai. Bus akcentuojamas ES finansų stabilumo klausimas bei tęsiamos diskusijos dėl kitos daugiametės finansinės programos.

ECOFIN metu EK taip pat planuoja pristatyti 2018 m. sausio 18 d. pateiktus pasiūlymus, susijusius su PVM tarifų sistemos ir PVM apmokestinimo mažoms bei vidutinėms įmonėms supaprastinimu.