copyright

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Euro grupė ir ECOFIN: diskusijos dėl Bankų sąjungos ir ES finansinės perspektyvos

Data

2018 09 06

Įvertinimas
3
AdobeStock_35763485.jpeg

Rugsėjo 7-8 dienomis finansų ministras Vilius Šapoka Vienoje dalyvaus Euro grupės ir Europos Sąjungos (ES) Ekonomikos ir finansų reikalų tarybos (ECOFIN) posėdžiuose.

Euro grupėje bus aptariami tolimesni veiksmai, siekiant spartesnio Ekonominės ir pinigų sąjungos užbaigimo. Pagrindinis dėmesys bus skirtas Bendrojo pertvarkymo fondo išteklių užtikrinimui – kad jame nepritrūktų lėšų galimam bankų pertvarkymui pereinamuoju laikotarpiu (iki 2024 m.), kai fondas turėtų pasiekti numatytą tikslinį lygį – 1 proc. nuo visų garantuojamų indėlių.

„Visuomet pasisakėme, kad Bankų Sąjungos užbaigimo klausimams turi būti skirtas prioritetas. Džiugu, kad iš esmės visos euro zonos valstybės narės sutaria, kad galimas lėšų trūkumas sisteminių ES bankų pertvarkymui pereinamuoju laikotarpiu turėtų būti laikinai padengtas iš Europos stabilumo mechanizmo, tačiau dar išlieka daug atvirų praktinio įgyvendinimo klausimų, ypač dėl sprendimų priėmimo taisyklių“, -  teigia ministras.  

Euro grupėje taip pat bus diskutuojama dėl efektyvaus išteklių paskirstymo darbo ir prekių rinkose, didinant ekonomikos atsparumą sukrėtimams ir produktyvumą. Ministrai aptars kokioms struktūrinėms reformoms turėtų būti skirtas prioritetas, būdus nukreipti pakankamus žmogiškuosius išteklius į produktyvius ūkio sektorius.

Neformaliame ECOFIN susitikime bus svarstomas didėsiančių palūkanų normų poveikis finansiniam stabilumui, kripto-industrijos ekonominis potencialas bei finansinių technologijų teikiamos galimybės ir keliamos rizikos.

Taip pat ECOFIN posėdyje bus aptariami Europos Komisijos pasiūlymai, susiję su kita ES daugiamete finansine programa: „InvestEU“, Europos investicijų stabilizavimo funkcija, Struktūrinių reformų rėmimo programa bei apsikeista nuomonėmis dėl skaitmeninės ekonomikos apmokestinimo ir Europos investicijų banko pasiekimų bei ateities uždavinių.