BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Euro grupė: naujas pirmininkas ir pozityviai įvertintas Lietuvos biudžetas

Data

2017 12 04

Įvertinimas
0
01.jpg
Iš kairės: naujasis Euro grupės pirmininkas, Portugalijos finansų ministras Mario Centeno ir Lietuvos finansų ministras Vilius Šapoka.

Finansų ministras Vilius Šapoka pasveikino naująjį Euro grupės pirmininką, Portugalijos finansų ministrą Mario Centeno. Jį iš 4 kandidatų – Pierre‘o Gramegna‘o, Peter‘io Kažimír‘o, Danos Reizniece–Ozol‘os, Mario Centeno – Briuselyje vykusiame posėdyje balsuodami išrinko Euro grupės nariai. Euro zonos finansų ministrų pirmininko pareigas Mario Centeno perims iš Jeroeno Dijsselbloemo.

Iš kairės: Slovakijos finansų ministras Peter Kazimir, Liuksemburgo finansų ministras Pierre Gramegna, Latvijos finansų ministrė Dana Reizniece Ozola, Portugalijos finansų ministras Mario Centeno.

Be to, ministrai, išsamiai aptarę euro zonos šalių 2018 m. biudžetų projektų vertinimus, dėl kurių Europos Komisija savo nuomones paskelbė lapkričio 22 d., nustatė, kad nė viena šalis nebuvo traktuota kaip rimtai pažeidžianti Stabilumo ir augimo pakto (SAP) reikalavimus. Tuo metu, Lietuva kartu su dar 5 valstybėmis – Vokietija, Latvija, Latvija, Liuksemburgu, Suomija ir Nyderlandais – įvertintos kaip visiškai atitinkančios SAP reikalavimus.

„Lietuvos biudžeto projektą teigiamai įvertino tarptautinės institucijos. Tai rodo, kad mūsų pasirinktas kelias griežtai paisyti fiskalinės drausmės pasiteisino. Dėl to galėsime pajamas iš ekonominio prieaugio nukreipti skurdui mažinti, taip pat sveikatos, švietimo ir kitų svarbių sričių auginimui“, – sakė Lietuvai posėdyje atstovavęs finansų ministras Vilius Šapoka.

Posėdyje taip pat aptartas darbo jėgai taikomos mokestinės naštos klausimas. Pastebėta, kad nuo 2012 m. vidutiniškai euro zonos mažas pajamas gaunančių asmenų mokestinė našta sumažėjo, tačiau jos dydis skirtingose valstybėse narėse labai skiriasi. Tuo metu, Lietuvoje mokestinė našta vidutinį darbo užmokestį (VDU) gaunantiems asmenis yra šiek tiek mažesnė nei Europos Sąjungos (ES) vidurkis, o žemas pajamas gaunantiems asmenims didesnė už ES vidurkį.

Savo ruožtu, V. Šapoka pastebėjo, kad Lietuva jau sprendžia šią problemą – nuo kitų metų neapmokestinamas pajamų dydis (NPD) bus didinamas nuo 310 iki 380 eurų, o minimali mėnesinio alga (MMA) pakils iki 400 eurų. Taip bus užtikrinama, kad mažiausiai uždirbantys mokėtų mažiau mokesčių.

Viešųjų ryšių skyrius
[email protected]
www.finmin.lrv.lt