BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Euro grupė tarėsi dėl Graikijos ir ateinančių metų prioritetų

Data

2015 12 07

Įvertinimas
0
eurogrupe.jpg

Vilnius, gruodžio 7 d. Šiandien Briuselyje euro zonos šalių finansų ministrai (Euro grupė) aptarė finansinės paramos skyrimo Graikijai klausimus. Be to, diskutuota dėl darbo rinkos reformos ir kitų metų pirmojo pusmečio Euro grupės veiklos programos.

Lietuvai posėdyje atstovavo finansų viceministras Algimantas Rimkūnas.

Euro zonos ministrai susitikime aptarė esamą padėtį dėl likusios paskolos dalies (1 mlrd. Eur) išmokėjimo Graikijai. Numatyta, jog tam, kad lėšos būtų išmokėtos, Graikija iki gruodžio 11 d. turi įgyvendinti priemonių plane nurodytas konkrečias sąlygas.

Taip pat diskutuota apie darbo rinkos reformas, skirtas užtikrinti ilgalaikį tvarų euro zonos valstybių ekonomikos augimą, bei reformas, mažinančias visuomenės senėjimo poveikį fiskalinei euro zonos valstybių narių padėčiai.

Be to, aptarti klausimai, susiję su Bankų sąjungos kūrimu ir 2016 m. Euro grupės pirmojo pusmečio darbų programa.

Euro grupė yra neformali, bet įtakinga institucija, kurioje euro zonai priklausančių valstybių narių ministrai svarsto klausimus, susijusius su bendra atsakomybe už Euro zonos stabilumą. Jos pagrindinis uždavinys – užtikrinti glaudų finansinės ir ekonominės politikos derinimą tarp euro zonai priklausančių valstybių narių.

Viešųjų ryšių skyrius
Tel.: (8 5) 219 9378
[email protected]
www.finmin.lrv.lt