BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Euro grupėje – diskusijos dėl Ekonominės ir pinigų sąjungos stiprinimo prioritetų

Data

2018 01 22

Įvertinimas
1
Iš kairės: Lietuvos finansų ministras Vilius Šapoka ir Euro grupės prezidentas Mario Centeno
Iš kairės: Lietuvos finansų ministras Vilius Šapoka ir Euro grupės prezidentas Mario Centeno

Šiandien Briuselyje vykusiame Euro grupės posėdyje buvo aptartas Europos Komisijos pasiūlymų dėl Ekonominės ir pinigų sąjungos (EPS) gilinimo paketas. Jame siūlomos tokios iniciatyvos kaip Europos stabilumo mechanizmo (ESM) stiprinimas, Europos ekonomikos ir finansų ministro pareigybės įsteigimas, paramos struktūrinėms reformoms didinimas ir kt. Apie tai su kitų Euro zonos šalių atstovais  kalbėjosi finansų ministras Vilius Šapoka. Ministrai sutarė, kad daugiausia dėmesio reikėtų skirti toms iniciatyvos, dėl kurių šalių narių požiūriai labiausiai sutampa, visų pirma Bankų sąjungos užbaigimui.

„Turime pasinaudoti dabartine situacija, kai visos euro zonos ekonomika atsigauna, ir reformuoti EPS, kad ji taptų atsparesnė ateities sukrėtimams bei patrauklesnė naujų narių prisijungimui. Bankų sąjungos užbaigimas ir ESM stiprinimas yra prioritetinės iniciatyvos, dėl kurių reikalingas greičiausias sutarimas“ – teigė finansų ministras Vilius Šapoka. 

Euro grupėje iš principo sutarta dėl Graikijos finansinės paramos programos trečiosios peržiūros. Ketvirtoji 6,7 mlrd. Eur išmokų dalis iš 2015 m. patvirtintos 86 mlrd. eurų Europos stabilumo mechanizmo programos bus pervedama tik įgyvendinus visas išankstines sąlygas, dalis jos Graikiją gali pasiekti jau š. m. vasario mėn.