BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Euro grupės ir ECOFIN posėdžiuose – diskusijos dėl ekonominės situacijos ir skaitmeninio euro

Data

2020 11 03

Įvertinimas
0
AdobeStock_143425895.jpeg

Lapkričio 3-4 dienomis vyksiančiose Euro grupės (EG) ir ECOFIN vaizdo konferencijose, kuriose dalyvaus Finansų ministras Vilius Šapoka, pagrindinis dėmesys bus skiriamas ekonominei situacijai intensyvėjančios COVID-19 pandemijos kontekste. Taip pat ministrai aptars Europos Centrinio banko ataskaitą dėl skaitmeninio euro sukūrimo, kovos su pinigų plovimu ir terorizmo finansavimu, neveiksnių paskolų ir kitus klausimus. Europos fiskalinė valdyba pristatys savo ataskaitą apie vykdytą Europos Sąjungos (ES) šalių narių fiskalinę priežiūrą.

„Per dvi dienas bus aptariami išties ES šalims svarbūs ekonominiai sprendimai. Be abejo, pagrindinis dėmesys bus skiriamas ekonominei situacijai intensyvėjančios pandemijos kontekste. Pavasarį sukurti instrumentai – SURE, ESM kredito linija, EIB garantijų fondas – jau veikia. Tačiau turime nuolat stebėti padėtį ir prireikus imtis papildomų priemonių. Dabar svarbiausia, kad Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo priemonės teisinė bazė įsigaliotų, kaip planuota, iki šių metų pabaigos. Taip pat posėdyje aptarsime skaitmeninio euro iniciatyvą, kuria siekiama suteikti galimybę naudotis nauja saugia pinigų forma greitai besikeičiančiame skaitmeniniame pasaulyje. Atsižvelgiant į globalų kontekstą, su šiuo projektu turime judėti greitai, tačiau nuodugniai įvertinant galimas rizikas ekonomikai ir gyventojams“, – sako finansų ministras Vilius Šapoka.

Antradienio pavakarę finansų ministrai EG posėdyje aptars esamą ekonominę situaciją ir apžvelgs anksčiau patvirtintų finansinės pagalbos priemonių (SURE, EIB Europos garantijų fondo, ESM Specialios kredito linijos) įgyvendinimą.

Taip pat ministrai apsikeis nuomonėmis dėl galimo EG vaidmens kuriant ir plėtojant skaitmeninio euro projektą, vertinant jo galimą poveikį ES ekonomikai ir vartotojams, finansiniam stabilumui ir kt. Skaitmeninis euras prisidėtų prie Eurosistemos tikslo suteikti piliečiams galimybę naudotis saugia pinigų forma bei Europos siekio tęsti inovacijas ir strateginio savarankiškumo.

Trečiadienį ECOFIN vaizdo konferencijos metu Europos fiskalinė valdyba (EFB) pristatys savo ataskaitą apie 2019 metais vykdytą ES šalių narių fiskalinę priežiūrą, jos rezultatus bei rekomendacijas tolimesniam ES fiskalinės sistemos tobulinimui.

Taip pat posėdyje bus pristatoma esama situacija dėl Neveiksnių paskolų veiksmų plano bei finansų ministrai apsikeis nuomonėmis dėl Tarybos išvadų dėl Komisijos kovos su pinigų plovimu ir terorizmo finansavimu veiksmų plano.

Prieš ECOFIN posėdį vyks virtualus Ekonomikos ir finansų ministrų metinis susitikimas su Europos laisvosios prekybos asociacijos šalimis (Islandija, Lichtenšteinas, Norvegija, Šveicarija), kurio metu pagrindinis dėmesys bus skiriamas ekonomikos atsparumo ir tvarumo klausimams koronaviruso sukeltos krizės kontekste.