BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Euro grupės ir ECOFIN posėdžiuose – ekonomikos atsigavimo, mokesčių ir Bankų sąjungos klausimai

Data

2021 06 17

Įvertinimas
0
AdobeStock_77960083.jpeg

Birželio 17-18 d. Liuksemburge vyksiančiuose Euro grupės (EG) ir ECOFIN posėdžiuose, kuriuose dalyvaus finansų viceministras Mindaugas Liutvinskas, pagrindinis dėmesys bus skiriamas mokesčių, Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo priemonės (RRF) įgyvendinimo ir Bankų sąjungos klausimams.

ECOFIN posėdžio metu bus aptarta Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo priemonės (angl. RRF) įgyvendinimo pažanga. Valstybių narių parengtus nacionalinius gaivinimo ir atsparumo didinimo planus (RRP), numatančius valstybės reformų ir investicijų darbotvarkę 2021–2023 m., turi įvertinti EK ir vėliau patvirtinti ES Taryba. Numatoma, kad pirmieji planai bus patvirtinti liepos 13 d. ECOFIN posėdyje.

„Ekonominės perspektyvos šviesėja, tačiau neapibrėžtumas išlieka, o pandeminio sukrėtimo padarinius jausime dar kurį laiką. Todėl itin svarbu, kad nacionaliniai RRF planai būtų įvertinti ir patvirtinti kaip įmanoma sparčiau, siekiant kuo greitesnio šio instrumento lėšų prieinamumo valstybėms narėms, tarp jų ir Lietuvai“, – sako M. Liutvinskas.

Finansų ministrai taip pat aptars Europos Komisijos (EK) siūlymą dėl PVM tarifų, kurio tikslas – suteikti valstybėms narėms daugiau lankstumo, sprendžiant lengvatinių PVM tarifų taikymo klausimus. Bus aptariamas ir pasiūlymas dėl PVM netaikymo prekėms ir paslaugoms, kurias ekstremaliųjų situacijų metu perka arba importuoja EK, ES įstaigos ir agentūros.

ECOFIN posėdyje taip pat bus aptariamos Tarybos rekomendacijos dėl perteklinio deficito procedūros, Stabilumo ir konvergencijos programų bei išvados dėl visuomenės senėjimo keliamų iššūkių ES fiskaliniam tvarumui.

Įtraukios sudėties EG posėdyje pagrindinis dėmesys bus skiriamas Bankų sąjungos klausimams. Bus aptarta pasiekta pažanga artėjant prie Bankų sąjungos užbaigimo bei nubrėžtos tolesnės bendro darbo perspektyvos.

„Remiame siekį užbaigti Bankų sąjungą, įskaitant jos trečiojo ramsčio – Europos indėlių draudimo sistemos (EDIS) – sukūrimą. Matome to naudą tiek iš finansinio stabilumo, tiek ir iš ES vidaus rinkos gilinimo perspektyvos. Turime ir toliau dėti pastangas, kad būtų surasti visas puses tenkinantys sprendimai, leidžiantys judėti pirmyn su šiuo strategiškai svarbiu projektu“, – pabrėžė finansų viceministras M. Liutvinskas.

EG posėdyje bus aptariamos Portugalijos, Kipro Ispanijos, Airijos po-programinės politikos vertinimo misijų rezultatai bei aptarta 10-oji Graikijos sustiprintos po-programinės priežiūros ataskaita ir skolos naštos mažinimo priemonės.

Tarptautinio valiutos fondo (TVF) valdančioji direktorė Kristalina Georgieva EG posėdyje pristatys TVF ekspertų vizito, vykusio š.m. gegužės 10-birželio 2 d., rezultatus, o narystės euro zonoje siekiančios Bulgarija ir Kroatija informuos apie sutartų įsipareigojimų vykdymą prisijungus prie Valiutų kurso mechanizmo II (toliau – VKM II).

Taip pat viceministras M. Liutvinskas dalyvaus Europos investicijų banko (EIB) valdytojų tarybos ir Europos stabilumo mechanizmo (ESM) valdytojų tarybos posėdžiuose, kuriuose bus apžvelgti šių institucijų praėjusių metų darbo rezultatai.