BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Euro grupės ir ECOFIN posėdžiuose – ES ekonomikos gaivinimo ir įmonių mokumo klausimai

Data

2021 02 15

Įvertinimas
6
AdobeStock_143425895.jpeg

Vasario 15-16 dienomis vyksiančiose Euro grupės (EG) ir ECOFIN vaizdo konferencijose, kuriose dalyvaus finansų ministrė Gintarė Skaistė, pagrindinis dėmesys bus skiriamas ekonomikos gaivinimo ir  įmonių mokumo klausimams. Taip pat EG posėdyje bus apžvelgtas Lietuvos 2021 m. biudžetas.

COVID-19 sukrėtimas padarė didelę įtaką plačiam ratui įmonių, kurios susiduria su likvidumo ir mokumo problemomis. Ministrai tarsis kaip pasiruošti, tikėtina, Europos Sąjungos mastu padidėsiančiam neveiksnių paskolų ir nemokumo atvejų skaičiui ateityje, pasibaigus valstybių taikomoms paramos priemonėms.

„Turime dėti pastangas išsaugant darbo vietas, o šiuo atžvilgiu labai svarbu nenutraukti pagalbos priemonių įmonėms per anksti. Gerėjant ekonominei situacijai turėtume svarstyti laipsnišką perėjimą prie tikslinių priemonių. Lietuvoje neseniai įgyvendinta nemokumo reforma padidino sistemos efektyvumą ir, tikėtina, bus naudinga ateityje sprendžiant iššūkius, su kuriais galimai susidurs dalis šalies įmonių“, – teigia finansų ministrė G. Skaistė.

Taip pat EG posėdyje bus pristatytas š. m. sausio 20 d. Europos Komisijos (EK) paskelbtas Lietuvos 2021 m. biudžeto vertinimas. EK vertinimas pateikiamas po to, kai naujoji Vyriausybė atnaujino šių metų biudžeto projektą, kuris buvo patvirtintas gruodį. EK nuomone, Lietuva imasi būtinų fiskalinių priemonių reaguodama į COVID-19 pandemijos sukeliamą neigiamą poveikį šalies ekonomikai, žmonėms, sveikatos apsaugos sistemai, o vykdoma anticiklinė fiskalinė politika atitinka 2020 m. liepos mėn. Tarybos rekomendacijas Lietuvai.

„Iš esmės pritariame EK vertinimui. Lietuva didelį dėmesį skiria tam, kad biudžete numatytos kovos su COVID-19 priemonės būtų panaudojamos tikslingai ir efektyviai. Nors artimiausiu metu esminiu prioritetu išlieka ūkio atsigavimo skatinimas, ekonomikai grįžus į tvaraus augimo kelią ketiname palaipsniui grįžti prie fiskalinių rezervų atstatymo, užtikrinant viešųjų finansų tvarumą ilgesniuoju laikotarpiu“, – sako finansų ministrė G. Skaistė.

EG posėdyje taip pat bus pristatytos naujausios EK makroekonominės prognozės, finansų ministrai aptars ekonominę situaciją ir perspektyvas euro zonoje bei galimybes stiprinti tarptautinį euro vaidmenį, o naujoji Estijos vyriausybė pristatys savo prioritetus.

Ministrams bus pristatyta EK skolinimosi strategija siekiant įgyvendinti Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo priemonę (RRF) ir kitas ekonomikos gaivinimo programas. Be to, ministrai dalinsis informacija ir patirtimi rengiant nacionalinius RRF planus.

Kaip ir kasmet, ruošdamasi metinei ES biudžeto procedūrai, Taryba tvirtins išvadas dėl 2022 m. ES biudžeto gairių. ECOFIN posėdyje bus pristatyti pagrindiniai šių gairių elementai. Taip pat finansų ministrai aptars su tarptautine darbotvarke susijusius klausimus.