BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Euro grupės ir ECOFIN posėdžiuose – ES ekonomikos gaivinimo ir stiprinimo klausimai

Data

2020 10 05

Įvertinimas
0
AdobeStock_84093391.jpeg

Spalio 5-6 dienomis vyksiančiose Euro grupės (EG) ir ECOFIN vaizdo konferencijose, kuriose dalyvaus Finansų ministras Vilius Šapoka ir viceministrė Miglė Tuskienė, bus tęsiamos diskusijos dėl Europos Sąjungos (ES) šalių ekonomikos gaivinimo ir stiprinimo priemonių, siekiant ilgalaikio tvaraus augimo.

„Tiek Euro grupės, tiek ECOFIN posėdžiuose bus tęsiami Europos Sąjungai svarbūs ekonomikos gaivinimo, transformavimo ir atsparumo didinimo klausimai. Svarbu, kad galutinis sutarimas dėl Gaivinimo ir atsparumo fondo būtų pasiektas artimiausiu metu ir jis pradėtų veikti kuo greičiau. Palaikome Europos Komisijos paskelbtų Skaitmeninių finansų ir mokėjimų strategijų tikslus – tai prisidės prie finansinių technologijų plėtros ES. Taip pat pritariame ES kapitalo rinkų sąjungos stiprinimo veiksmų planui. Atsižvelgiant į esamas aplinkybes, manome, kad reikalingi greiti sprendimai, kurie padėtų efektyviai reaguoti į krizės sukeltas pasekmes“, – sako finansų ministras Vilius Šapoka.

Pirmadienio pavakare finansų ministrai EG posėdyje diskutuos dėl Euro zonos politikos prioritetų ekonomikos gaivinimo kontekste, atsižvelgiant į nacionaliniu lygmeniu rengiamus atsigavimo ir atsparumo planus bei 2021 m. biudžeto projektus.

Ministrai taip pat EG posėdyje aptars Graikijos 7-ąją po-programinės sustiprintos priežiūros ataskaitą bei naujausias valiutų kursų tendencijas.

Antradienį ECOFIN posėdyje finansų ministrai apsikeis nuomonėmis dėl Gaivinimo ir atsparumo priemonės  reglamento.

Primename, jog liepos 21 d. Europos Vadovų Taryboje pasiekus sutarimą dėl kitos Daugiametės finansinės programos ir Ekonomikos gaivinimo instrumento, pradėtos derybos dėl šio susitarimo perkėlimo į sektorinius reglamentus, tarp jų ir į Gaivinimo ir atsparumo priemonės reglamentą. Tikimasi, kad šalims narėms susitarti dėl reglamento teksto pavyks artimiausiu metu ir bus pradėtos derybos su Europos Parlamentu, siekiant, kad reglamentas įsigaliotų nuo pat naujojo laikotarpio pradžios – 2021 m. sausio 1 d. 

Posėdžio metu Europos Komisija pristatys Skaitmeninių finansų paketą, įskaitant mokėjimų strategiją, kuriame numatomi Europos Komisijos tolimesni veiksmai ir teisiniai pasiūlymai. Taip pat bus aptartas rugsėjo 24 d. EK paskelbtas komunikatas, kuriame siūloma šešiolika tikslinių priemonių, kad būtų padaryta reali pažanga baigiant kurti Kapitalo rinkų sąjungą.

Ministrai taip pat apsikeis nuomonėmis dėl Europos semestro proceso ekonomikos gaivinimo kontekste bei bus tęsiamos Europos Centrinio banko Vykdomosios valdybos nario paskyrimo procedūros.