BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Euro grupės posėdis: ministrai aptars Euro zonos fiskalinę padėtį, paaiškės naujasis EG pirmininkas

Data

2020 07 09

Įvertinimas
0
AdobeStock_143425853.jpeg

Ketvirtadienio pavakare Euro grupės (EG) posėdyje, vyksiančiame video konferencijos būdu, finansų ministrai apžvelgs Euro zonos fiskalinę padėtį, Europos Komisija (EK) pristatys naujausias ekonomines prognozes. Taip pat, baigiantis EG pareigas einančio Portugalijos finansų ministro Mario Centeno kadencijai, posėdyje bus renkamas naujas EG pirmininkas.

EG posėdžio metu Europos fiskalinė valdyba (toliau - EFV) pristatys Euro zonos fiskalinės padėties vertinimą. EFV rekomenduoja ir toliau teikti fiskalinę paramą ekonomikai. Rengiant 2021 m. biudžetus, prioritetas turėtų būti teikiamas investicijoms ir augimą skatinančioms išlaidoms, tačiau kiekviena šalis turėtų atsižvelgti į savo situaciją.

„Sutinkame, kad precedento neturinčio pandemijos poveikio ekonomikai sąlygomis fiskalinis stimulas yra būtinas. Tačiau vidutinio ir ilgojo laikotarpio finansų tvarumas turi išlikti mūsų siekiu. Todėl labai svarbus yra taikomų priemonių tikslingumas, apimties adekvatumas ir efektyvus panaudojimas. Skatindami ekonomiką visada turime galvoti apie tvarų ekonomikos augimą ilguoju laikotarpiu“, – sako finansų ministras Vilius Šapoka.

EG posėdžio metu taip pat EK pristatys naujausias ekonomines prognozes. EK vasaros prognozėse numatoma, kad Lietuvos ekonomika 2020 m. smuks mažiau, nei manyta pavasarį – 7,1 proc. (gegužę buvo numatytas 7,9 proc. smukimas). Tuo tarpu visai euro zonai prognozuojamas 8,7 proc. BVP kritimas (gegužę buvo numatytas 7,7 proc. smukimas).

Kadangi dabartinio EG pirmininko Portugalijos finansų ministro M. Centeno kadencija baigiasi liepos 12 d., taip pat šiame posėdyje bus renkamas naujas EG pirmininkas. EG pirmininko posto siekia trys kandidatai: Ispanijos finansų ministrė Nadia Calvino, Liuksemburgo finansų ministras Pierre Gramegna, Airijos finansų ministras Paschal Donohoe.

EG pirmininkas renkamas dviejų su puse metų kadencijai. Kandidatais šioms pareigoms užimti gali būti tik euro zonos šalių finansų ministrai.