BDAR
Close

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Euro grupės posėdyje – euro zonos šalių biudžetų vertinimai

Data

2020 12 16

Įvertinimas
0
AdobeStock_77960083.jpeg

Trečiadienį vyksiančioje Euro grupės (EG) vaizdo konferencijoje, kurioje dalyvaus finansų ministrė Gintarė Skaistė, pagrindinis dėmesys bus skiriamas euro zonos šalių 2021 m. biudžetų projektams.

„Posėdyje daugiausiai dėmesio skirsime euro zonos šalių kitų metų biudžeto projektams. Anot Europos Komisijos, visų šalių pateikti biudžeto projektai atitinka fiskalinės politikos rekomendacijas – vykdyti ekonomiką palaikančią fiskalinę politiką. Lietuvos atveju Europos Komisijos analizė remiasi ankstesnės vyriausybės pateiktu biudžeto projektu. Atnaujintas biudžeto projektas bus pateiktas Europos Komisijai artimiausiu metu. Akivaizdu, kad kur kas daugiau finansavimo turėsime numatyti pandemijos padarinių švelninimo priemonėms. Pirmiausiai turime suvaldyti pablogėjusią epidemiologinę situaciją ir tik tuomet pradėti svarstyti deficito ir skolos lygio mažinimo priemones“, – sako finansų ministrė G. Skaistė

Finansų ministrams EG posėdyje bus pristatyti Europos Komisijos (EK) euro zonos šalių 2021 m. biudžeto projektų vertinimai. EK teigia, jog Lietuva imasi tinkamų fiskalinių priemonių reaguodama į COVID-19 pandemijos sukeliamą neigiamą poveikį šalies ekonomikai, žmonėms, sveikatos apsaugos sistemai. Taip pat, EK vertinimu, dalis numatytų priemonių yra ilgalaikio pobūdžio ir nėra atsvertos atitinkamais pajamų šaltiniais, kas gali neigiamai atsiliepti fiskaliniam tvarumui vidutiniu laikotarpiu.

Posėdyje bus apsikeista nuomonėmis ir dėl makroekonominės situacijos. Pasak EK rudens prognozių, COVID-19 sukėlė gilią recesiją, kuri euro zonos šalis paveikė skirtingai. 2020 m. III ketvirtyje buvo fiksuotas stiprus atsigavimas, tačiau pablogėjusi epidemiologinė situacija padidino neapibrėžtumą ir rizikas.

Taip pat finansų ministrams bus pristatytos kitų metų euro zonos rekomendacijos, kurios apims fiskalinės politikos, Ekonominės ir pinigų sąjungos ir makro-finansinio stabilumo sritis.