BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Eurofi – V. Šapoka apie rizikos pasidalijimą euro zonoje

Data

2019 09 13

Įvertinimas
0
69909925_2423423034580553_6611899026008702976_n.jpg

Šiandien finansų ministras Vilius Šapoka dalyvauja aukšto lygio Eurofi forumo panelinėje diskusijoje, kurioje pagrindinis dėmesys skiriamas rizikos pasidalinimo Ekonominėje ir pinigų sąjungoje klausimui. Ministras kartu su Ispanijos ir Liuksemburgo finansų ministrais bei Europos Stabilumo mechanizmo vadovu diskutavo apie rizikos pasidalijimo euro zonoje būtinybę, prielaidas ir būdus tai pasiekti.

„Didesnis rizikos pasidalijimas euro zonoje, žinoma, suteiktų daugiau užtikrintumo visoms valstybėms narėms bei finansų rinkoms  bei padidintų atsparumą ekonominiams ir finansiniams sukrėtimams. Tačiau rizikos lygis skirtingose valstybėse yra skirtingas, todėl esminis klausimas šiuo metu yra ne kaip padidinti rizikos pasidalijimą, o kaip suvienodinti rizikos lygius šalyse. Šioje srityje pasiekta pažanga yra akivaizdi ir tai nuteikia optimistiškai“, – sako finansų ministras V. Šapoka.

Ministro nuomone, tas pats galioja ir fiskalinei rizikai – valstybės narės turi įgyvendinti struktūrines reformas ir laikytis Stabilumo ir augimo pakto reikalavimų, taip mažindamos savo rizikingumą.

Forume finansų ministras savo įžvalgomis  dalijosi kartu su Ispanijos ekonomikos ministre Nadia Calviño bei Liuksemburgo finansų ministru Pierre Gramegna. Diskusiją moderavo – Europos stabilumo mechanizmo vadovas Klaus Regling.

Eurofi – viena didžiausių Europoje organizuojama finansų rinkoms skirtų konferencijų, į kurią atvyksta politikos, verslo, mokslo atstovai iš viso pasaulio.

 

Nuotraukoje – finansų ministras Vilius Šapoka su Ispanijos ekonomikos ministre Nadia Calviño bei Liuksemburgo finansų ministru Pierre Gramegna.