BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Europos Komisija pabrėžia investicijų svarbą 2021 m. Lietuvos biudžete

Data

2020 11 18

Įvertinimas
0
3611_e8006657f118ae31ba4389661bc5c98c.jpg

Šiandien Europos Komisija (EK) paskelbė 2021 m. Lietuvos biudžeto projekto vertinimą. Įvertinusi projektą bei remdamasi savo makroekonominėmis prognozėmis, EK teigia, jog Lietuva imasi tinkamų fiskalinių priemonių reaguodama į COVID-19 pandemijos raidos sukeliamą neigiamą poveikį šalies ekonomikai, žmonėms, sveikatos apsaugos sistemai.

„Lietuva, kaip ir kitos euro zonos valstybės, sulaukė Europos Komisijos raginimo, rengiant kitų metų biudžetus, didelį dėmesį skirti investicijų, galinčių paskatinti tvarų ekonomikos atsigavimą, jos transformaciją žalumo link, skaitmenizaciją, planavimui. Taip pat atsižvelgiant į rizikas, pabrėžiamas atsakingas viešųjų finansų valdymas, kovos su COVID-19 padariniais priemonių tikslingumas ir būtinybė. Komisija  įvardina iš esmės tokias pačias rizikas, kurias vertina ir Finansų ministerija,“ - sako laikinasis finansų ministras Vilius Šapoka.

EK vertindama Lietuvos ir kitų euro zonos valstybių 2021 m. biudžetų projektus netaikė Europos Sąjungos (ES) Stabilumo ir augimo pakte (SAP) nustatytų fiskalinės drausmės taisyklių. Šalims patiriant ekonominį nuosmukį dėl COVID-19 pandemijos, t.y. kilus ES, euro zonos ekonominei krizei, 2021 m. EK taiko bendrąją SAP lankstumo sąlygą.

Pasak Komisijos, vos tik ekonominė situacija leis, viešuosius finansus būtina valdyti taip, jog būtų užtikrintas ilgalaikis valdžios sektoriaus skolos tvarumas, tuo pačiu prioritetu išlaikant ekonomikos potencialą galinčias sustiprinti investicijas.

2021 m. EK Lietuvai prognozuoja 6 proc. bendrojo vidaus produkto (BVP) valdžios sektoriaus deficitą. Finansų ministerijos (FM) projektuojamas valdžios sektoriaus deficitas 2021 m. sudarys 5 proc. BVP.  FM ir EK valdžios sektoriaus skolos projekcijos 2021 m. esmingai nesiskiria. Pagal EK, 2021 m. skola sudarys 50,7 proc. BVP, o FM vertinimu – 50,2 proc. BVP.

2021 m. Lietuvos biudžeto projektą rasite čia.

Lietuvos EK vertinimą rasite čia, o visų šalių – čia.

Papildoma informacija:

EK vertino 2021 m. Lietuvos biudžeto projektą parengtą pagal XVII LR Vyriausybės Seimui pateiktą 2021 m. valstybės biudžeto ir savivaldybių biudžetų finansinių rodiklių patvirtinimo įstatymo projektą, VSDF biu­dže­to 2021 me­tų ro­dik­lių pa­tvir­ti­ni­mo įsta­ty­mo pro­jek­tą, PSDF biudžeto 2021 m. rodiklių patvirtinimo įstatymo projektą, taip pat įvertinus kitų valdžios sektoriui priskiriamų subsektorių pajamų ir išlaidų projekcijas (parengtas pagal iki spalio 15 d. gautą informaciją ir duomenis).

ES Tarybos rekomendacijų Lietuvai dokumentą rasite čia.

EK laišką dėl bendrosios SAP išimties taikymo – čia.