BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Europos Komisijos žiemos prognozės: mažės infliacija ir augs investicijų įtaka

Data

2018 02 07

Įvertinimas
1

Baigėsi 2017 m. stebėtas infliacijos didėjimas, todėl kainos artimiausiais metais augs nuosaikiau: 2,9 proc.  2018 m. ir 2,5 proc. 2019 m. – teigiama šiandien paskelbtose Europos Komisijos (toliau – EK) žiemos makroekonominėse prognozėse Lietuvai. Pagrindiniais kainų lygį lemiantys veiksniais 2018-2019 m. anot, EK bus pasaulinės energinių produktų kainos ir darbo užmokesčio raida.

„Kaip ir tikėjomės, Europos Komisijos prognozės iš esmės atitinka Finansų ministerijos 2017 m. rudens prognozėse pateiktas įžvalgas. Pasibaigus nepalankioms tendencijoms pasaulinėse žaliavos rinkose ir vienkartiniam mokestinių priemonių, padidinusių kainas poveikiui, priežasčių sparčiam jų kilimui Lietuvoje nebeliks. Žinoma ir toliau tęsis natūralūs derinimosi prie ES vidurkių procesai, tačiau jie bus valdomi fiskalinės politikos priemonėmis – pertekliniu biudžetu ir nuo 2018 m. įsigaliojusiomis mokestinėmis paskatomis investuoti“, — teigia finansų ministras Vilius Šapoka.

EK manymu dėl sustiprėjusio poreikio investuoti į pažangius technologinius sprendimus bei paspartėjusio ES lėšomis finansuojamų projektų įgyvendinimo artimiausiu metu investicinis procesas Lietuvoje bus aktyvesnis, nei pernai, o investicijų įtaka ekonomikos augimui 2018-2019 m. bus didesnė. Namų ūkių vartojimas ir eksporto plėtra taip pat išliks ekonomikos augimą lemiančiais veiksniai, tačiau jų įtaka, palyginti su 2017 m., susilpnės. Komisijos prognozėse numatoma, kad Lietuvos ekonomika šiemet augs 2,9 proc., o 2019 m. – 2,6 proc.

Komisijos žiemos prognozės palankesnės nei 2017 m. rudenį — ES ir euro zonos plėtra sudarys sąlygas stabiliai Lietuvos ekonomikos plėtrai 2018-2019 m.

Europos Komisijos (toliau – EK) paskelbtos žiemos makroekonominėse prognozės.

Europos Komisijos pranešimas žiniasklaidai apie 2018 m. žiemos ekonomines prognozes