BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Finansų ir verslo lyderiai diskutuos apie kapitalo pritraukimo tendencijas

Data

2018 04 11

Įvertinimas
1
Foto spaudai.jpg

Gegužės 3 d. Vilniuje vyks šeštoji tarptautinė finansų rinkų konferencija „Expanding Market-Based Finance for Economic Growth“. Šiemet didžiausias dėmesys bus skiriamas finansų rinkų tendencijoms, analizuojama finansų technologijų įtaka kapitalo rinkoms, „žaliųjų“ finansų perspektyvos bei finansiniai sprendimai infrastruktūros plėtrai.

„Tarptautinė finansų rinkų konferencija kasmet iš viso pasaulio surenka žinomiausius finansų ekspertus, privačius investuotojus, verslo ir mokslo atstovus. Šiais metais diskutuosime apie Baltijos šalių kapitalo rinkos augimą, Fintech proveržį Lietuvoje, „žaliųjų“ finansų inovacijas ir infrastruktūros projektų patrauklumą privatiems investuotojams,“ – sako finansų ministras Vilius Šapoka.

Konferencijoje savo įžvalgomis pasidalins finansų ministras Vilius Šapoka, susisiekimo ministras Rokas Masiulis, „Nasdaq Nordics“ prezidentas Lauri Rosendahl, „Thomson Reuters“ vadovas Nick Collier, „ESM“ generalinis sekretorius Kalin Anev Janse, „žaliojo“ finansavimo specialistas seras Roger Gifford, kiti pranešėjai.

 „Aptarsime, koks yra valstybės vaidmuo vystant Baltijos šalių finansų rinką, iš pirmų lūpų išgirsime Baltijos šalių įmonių „Novaturo“ ir „Madara Cosmetics“ atėjimo į biržą sėkmės istorijas, analizuosime, kokie trukdžiai šiandien kliudo pritraukti kapitalą verslo plėtrai ir darbo vietų kūrimui“, - apie būsimą diskusiją pasakojo jos moderatorė „Nasdaq“ vertybinių popierių paslaugų vadovė Arminta Saladžienė.

Bendrovės „Litcapital“ vadovas Šarūnas Šiugžda sako, kad tokioms mažoms kapitalo rinkoms kaip Lietuva svarbu laiku ir tinkamai įvertinti unikalią galimybę, kurią suteikia beprecedenčiai skaitmeninės revoliucijos pokyčiai, kurie įgalins mažas rinkas “įšokti” į pasaulinių kapitalo rinkų lyderių ratą. “Tokios revoliucinės technologijos kaip „blockchain“ įsigalėjimas sukurs visiškai naujas galimybes pritraukti kapitalą. Bet ar pinigų plovimo prevencija ir drastiškai augantis reguliavimas iš esmės nesustabdys skaitmeninių pokyčių kapitalo rinkose?”, – svarsto Š. Šiugžda.

Advokatų kontoros „Ellex Valiunas“ partnerės Dovilės Burgienės teigimu, bus aktualu apžvelgti infrastruktūros poreikius ir Lietuvos vyriausybės planuojamus projektus, ypač – transporto sektoriuje. D.Burgienės moderuojamoje diskusijoje bus gilinamasi į dabartinį projektų finansavimo išteklių derinį (ES, valstybės ir savivaldybės biudžeto lėšos, valstybės valdomų įmonių lėšos, privatūs fondai) ir svarstoma, kuo planuojama pakeisti ES lėšas. Bus aptarta, ką gali pasiūlyti privatūs infrastruktūros fondai ir pristatyta teigiama bei neigiama viešojo ir privačiojo sektorių partnerystės projektų patirtis Lietuvoje, siekiant ateityje pagerinti tokių projektų rengimą.

Apie:

Finansų rinkų konferencija „Expanding Market-Based Finance for Economic Growth“ – aukšto tarptautinio lygio renginys. Konferencijoje finansų ekspertai iš įvairių pasaulio šalių bei Lietuvos tarpusavyje dalinasi įžvalgomis apie naujausias finansų rinkų tendencijas, skaitmenizacijos procesus ir jų poveikį finansų sektoriui. Taip pat diskutuojama apie viešojo ir privataus sektoriaus partnerystę ir naujų investicijų pritraukimą.

Konferenciją organizuoja Finansų ministerija ir Lietuvos finansų rinkos institutas. Renginys vyks anglų kalba. Daugiau informacijos – http://financeconference.eu/ 

Žurnalistus maloniai prašome akredituotis conference@lfmi.lt . Jei turėtumėte klausimų, prašome kreiptis šiuo kontaktu: Rūta Bilytė  +37068436313.

Finansų ministerija dalinasi savo žiniomis nemokamai. Dalyvio mokestis yra renkamas tik organizacinėms išlaidoms padengti.