BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Finansų ministerija: i.MAS turi būti diegiama pagal planą ir skaidriai

Data

2015 12 01

Įvertinimas
0
IMG_5988.jpg

 Finansų ministerija siūlo Valstybinei mokesčių inspekcijai atsižvelgti į Viešųjų pirkimų tarnybos (VPT) išvadas dėl inspekcijos vykdomo Išmaniosios mokesčių administravimo sistemos (i.MAS) dviejų posistemių (i.SAF ir i.VAZ) viešojo pirkimo ir skelbti naują konkursą.

„Privalu užtikrinti, kad Valstybinės mokesčių inspekcijos viešųjų pirkimų konkursai niekam nesukeltų nė menkiausios abejonės dėl jų skaidrumo“, - teigia finansų ministras Rimantas Šadžius.

VPT, patikrinusi VMI vykdomą atvirą konkursą „Dėl išmaniosios mokesčių administravimo sistemos elektroninių sąskaitų faktūrų ir važtaraščių posistemio sukūrimo ir įdiegimo paslaugų viešasis pirkimas“,  konstatavo įstatymo pažeidimus, todėl, tarnybos nuomone, pirkimas turi būti nutrauktas.

Ministro R.Šadžiaus įsitikinimu, VMI turi įvertinti Viešųjų pirkimų tarnybos pastabas ir naują konkursą vykdyti griežtai laikydamasi visų pirkimus reglamentuojančių teisės aktų normų, kad ateityje būtų išvengta bet kokių procedūrinių pažeidimų.

Finansų ministerija atkreipia dėmesį, kad i.MAS yra viena iš prioritetinių, mokesčių administravimą gerinančių, priemonių. Kartu, tai yra efektyvi kovos su šešėline ekonomika sistema, todėl ją siekiama įdiegti kuo skubiau.

Kita vertus, jau šiuo metu vykdomas PVM sąskaitų faktūrų projektas, ir jo rezultatai pranoko lūkesčius – palyginti su praėjusiais metais, kontroliuojamų įmonių mokėtinas PVM išaugo beveik 80 procentų.

Viešųjų ryšių skyrius
(8 5) 2390 022
[email protected]
www.finmin.lrv.lt