BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Finansų ministerija kviečia išreikšti savo poziciją dėl integruoto „Naujos kartos Lietuva“ plano projekto

Data

2021 04 19

Įvertinimas
0
UŽ NUGAROS.jpg

Finansų ministerija kviečia visuomenę dalyvauti rašytinėje konsultacijoje ir pateikti savo siūlymus penktadienį pristatytam integruotam „Naujos kartos Lietuva“ plano projektui.

„Kviečiu visus dalyvauti rašytinėje konsultacijoje, kurioje kiekvienas turės progą išsakyti savo matymą dėl svarbių Lietuvai reformų ir investicijų. Tiek patį planą, tiek ir rašytinę konsultaciją galite rasti Finansų ministerijos oficialiame portale ar socialinių tinklų paskyrose. Ypatingai kviečiu nelikti abejingus ir skirti šiek tiek savo laiko tuos, kurie galbūt neturėjo galimybių dalyvauti ir stebėti jau vykusių sektorinių konsultacijų ir diskusijų. Šią savaitę taip pat vyks atskirų ministerijų konsultacijos su socialiniais ir ekonominiais partneriais siekiant patobulinti integruoto „Naujos kartos Lietuva“ plano projekto komponentines dalis“, – teigė finansų ministrė G. Skaistė.  

Šią savaitę vyksiančios konsultacijos:

  • Švietimo, mokslo ir sporto ministerija ir Ekonomikos ir inovacijų ministerija, atsakingos už „Inovacijų ir mokslo“ komponentą, konsultaciją „Aukštasis mokslas, nuosekli inovacijų skatinimo sistema ir aukštos pridėtinės vertės verslas“ rengs antradienį, balandžio 20 d., 10 val.;
  • Ekonomikos ir inovacijų ministerija, koordinuojanti „Skaitmenizacijos“ komponentą, konsultaciją „Proveržis skaitmeninėje politikoje – skaitmeninė valstybės transformacija“ rengs trečiadienį, balandžio 21 d., 10 val.;
  • už „Viešojo sektoriaus pertvarkos“ komponentą atsakinga Finansų ministerija konsultaciją „Veiksmingas viešasis sektorius ir palanki atsitiesti po pandemijos verslo aplinka“ rengs trečiadienį, balandžio 21 d., 15 val.;
  • „Sveikata“ komponentą koordinuojanti Sveikatos apsaugos ministerija konsultaciją „Atspari grėsmėms ir pasirengusi ateities iššūkiams sveikatos priežiūros sistema“ rengs ketvirtadienį, balandžio 22 d., 10 val.;
  • už komponentą „Socialinė apsauga“ atsakinga Socialinės apsaugos ir darbo ministerija konsultaciją „Daugiau galimybių kiekvienam aktyviai kurti socialinę gerovę“ rengs ketvirtadienį, balandžio 22 d., 10:30 val.

Konsultacijos ir pristatymai dėl atskirų komponentinių dalių jau vyko įvairiais formatais, o integruotas plano projektas visuomenei pristatytas per savaitę nuo paskutinio komponento pateikimo Europos Komisijai.

„Tiek pradėjus rengti nacionalinį planą, tiek ir viso intensyvaus proceso metu konsultuojamės su Europos Komisija. Lygiagrečiai viso plano projekto rengimo metu, EK skatino diskusijas pagal atskirus komponentus, kurios įvairiais formatais – tiek sektorinių konsultacijų su partneriais, tiek viešų konsultacijų ar tiesiogiai transliuojamų pristatymų politikams ir organizacijų atstovams Seimo komitetuose – ir vyko. Praėjusį šeštadienį išsiuntėme paskutinę komponentinę dalį Komisijai, antradienį pasikalbėjus su EK viceprezidente Margrethe Vestager ir gavus Komisijos preliminarų patvirtinimą dėl reformų tinkamumo, penktadienį pristatėme integruotą „Naujos kartos Lietuva“ plano projektą“.

Primename, jog iki šiol ministerijų lygmenyje sektorines konsultacijas su socialiniais ir ekonominiais partneriais vykdė:

Komponentas „Žalioji pertvarka“ – Energetikos ministerija – 2020 lapkritį ir 2021 m. vasarį;

Aplinkos ministerija – 2021 m. vasario ir kovo mėnesiais;

Susisiekimo ministerija – 2021 m. vasarį;

Žemės ūkio ministerija – 2020 m. lapkritį.

Komponentas „Skaitmenizacija“ – Ekonomikos ir inovacijų ministerija – 2020 lapkritį ir gruodį, 2021 m. sausį;

Komponentas „Socialinė apsauga“ – Socialinės apsaugos ir darbo ministerija – 2020 lapkritį ir gruodį, 2021 m. sausį, vasarį ir kovą;

Komponentas „Inovacijos ir mokslas“ – Švietimo ir mokslo ministerija – 2021 m. sausį ir vasarį;

Komponentas „Sveikata“ – Sveikatos apsaugos ministerija – 2021 vasario ir kovo mėnesiais.

 

Tuo tarpu 2021 m. vasario 23 d. – kovo 1 d. vyko nacionalinio lygmens viešosios konsultacijos dėl Vyriausybės programos įgyvendinimo plano darbų ir nacionalinio „Naujos kartos Lietuva“ plano komponentų:

Atviri duomenys ir skaitmeninė transformacija – vasario 23 d.;

Regionų politika – vasario 24 d.;

Žaliasis kursas – vasario 25 d.;

Atvira teisėkūra, įtraukus ir įrodymais grįstas sprendimų priėmimas, viešasis valdymas, debiurokratizacija – vasario 26 d.;

Sveikata ir socialinė apsauga – vasario 26 d.;

Švietimas, mokslas ir inovacijos – kovo 1 d.

Dalyvauti rašytinėje konsultacijoje galite čia.

Susipažinti su integruotu „Naujos kartos Lietuva“ plano projektu – čia.

 

Primename, jog Europos Komisija (EK), reaguodama į COVID-19 sukeltas ekonomines ir socialines pasekmes, 2020 m. gegužės 20 d. pristatė Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo priemonę, kuri suteikia unikalią galimybę ne tik padėti ekonomikai atsigauti po pandemijos, bet ir paspartinti šalies ūkio struktūrinę transformaciją link aukštesnės pridėtinės vertės kūrimo. Nacionalinio „Naujos kartos Lietuva“ plano parengimas bei jo suderinimas su EK yra vienas prioritetinių artimojo laikotarpio Vyriausybės darbų.

Europinė Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo priemonė numato Lietuvai 2,225 mlrd. eurų dotacijų, kurios bus panaudojamos septynioms komponentų kategorijoms: žalioji pertvarka, skaitmeninė transformacija, sveikata, socialiniai reikalai, mokslas ir inovacijos, švietimas,  viešasis valdymas. Žalioji pertvarka ir skaitmeninė transformacija – visos Europos Sąjungos prioritetai, kuriems kiekviena šalis narė turi skirti mažiausiai, atitinkamai 37 ir 20 proc. fondo lėšų. Kiti „Naujos kartos Lietuva“ plano projekte išskirti prioritetai yra susiję su Europos Tarybos rekomendacijų Lietuvai įgyvendinimu.