BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Finansų ministerija parengė Finansinių ataskaitų neteikimo ir kokybės kontrolės problemų apžvalgą

Data

2022 12 13

Įvertinimas
0
4966_8bbbbeebe1c5a27bfdfd38b26512ab6e (1).jpg

Siekiant užtikrinti teikiamų finansinių ataskaitų kokybę – Finansų ministerija parengė Finansinių ataskaitų neteikimo ir kokybės kontrolės problemų apžvalgą.

„Jau ne vienerius metus finansinių ataskaitų kokybės ir teikimo problemos keliamos bei nagrinėjamos įvairiose institucijose. Todėl siekdami nustatyti jų priežastis ir pasiūlyti galimus sprendimo būdus diskutavome su suinteresuotomis institucijomis, verslo atstovais. Patirtis pandemijos metu parodė, jog savalaikis ir tinkamas finansinių duomenų teikimas svarbus subjektui, norint gauti finansavimą, valstybės paramą ar paprasčiausiai mezgant verslo santykius“,- sakė finansų viceministrė Rūta Bilkštytė.

Apžvalgos duomenimis, kasmet finansines ataskaitas Juridinių asmenų registro (JAR) tvarkytojui teikia tik 65 proc. subjektų, privalančių jas teikti. Pagrindinės priežastys: dėl subjektų nebaudžiamumo, neveikiančio vieno langelio ataskaitų teikimui ir gavimui, nesusiformavusios kultūros naudoti JAR skelbiamas finansines ataskaitas visoms institucijoms.

Atsižvelgiant į nustatytas problemas, numatoma įgyvendinti reguliacinius ir nereguliacinius pakeitimus.

Pirmiausia, peržiūrėti teisinį reglamentavimą: Civilinį kodeksą, Administracinių nusižengimų kodeksą, įmonių, pelno nesiekiančių subjektų veiklą reglamentuojančius įstatymus, poįstatyminius teisės aktus.  

Kalbant apie nereguliacinius veiksnius – didinti institucijų įsitraukimą, siekiant užtikrinti, jog subjektai jas pateiktų laiku ir tinkamai. Kartu numatoma šviesti finansinių ataskaitų vartotojus, didinant jų supratimą apie kokybiškų ataskaitų svarbą.

Pakeitimus numato įgyvendinti Finansų ministerija kartu su kitomis institucijomis, t.y. Teisingumo ministerija, Ekonomikos ir inovacijų ministerija, Juridinių asmenų registro tvarkytoju, priežiūros institucijomis.

Plačiau apie tai – Finansinių ataskaitų neteikimo ir kokybės kontrolės problemų apžvalgoje, čia.

 

Papildoma informacija:

Tinkamai parengtos finansinės ataskaitos yra svarbus informacijos šaltinis apie subjektą visiems suinteresuotiems asmenims priimant sprendimus, susijusius su subjektu:

  • užtikrina suinteresuotų asmenų pasitikėjimą subjektu;
  • prisideda prie subjekto geros reputacijos;
  • suinteresuotiems asmenims lengviau numatyti su subjektu susijusias rizikas;
  • įmonės lengviau gauna finansavimą;
  • Pelno nesiekiantys subjektai lengviau gauna paramą ar finansavimą projektams;
  • su kokybiškas finansines ataskaita pateikusiais subjektais noriau palaikomi verslo santykiai, sudaromos sutartys.