BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Finansų ministerija siūlo nustatyti vieningą mokesčių mokėjimo datą

Data

2015 10 01

Įvertinimas
0
IMG_0206.JPG

Vilnius, spalio 1 d. Finansų ministerija parengė teisės aktų pakeitimus, kuriuos priėmus, pagerės verslo sąlygos, siūlomi teigiami pokyčiai gali kilstelėti ir Lietuvos pozicijas kitų metų Pasaulio banko tyrime „Doing Business“.

Siekiant mažinti ūkio subjektų pinigines išlaidas ir laiko sąnaudas, siūloma nustatyti mokesčių mokėjimams ir deklaravimui vienos datos taisyklę – iki atitinkamo mėnesio 15 dienos, išskyrus PVM, kuris sumokamas iki atitinkamo mėnesio 25 dienos. Taip pat siūloma atsisakyti avansinių PVM mokėjimų, o vietoje akcizų mokėjimų dešimtadieniais nustatyti vieną mėnesinį avansinį akcizų mokėjimą – iki einamojo mokestinio laikotarpio 15 dienos.

„Galimybė vienu pavedimu sumokėti keletą mokesčių, sumažintas avansinių mokėjimų skaičius yra laiką bei lėšas taupantys veiksniai, ir verslas jų poveikį tikrai pajus“, ‒ sako finansų ministras Rimantas Šadžius.

Nuo 435 iki 500 eurų siūloma didinti juridinių asmenų valdomo nekilnojamojo turto apmokestinamosios vertės ribą, kurios nepasiekus, neprivalu mokėti šio mokesčio avansu.

Visas funkcijas, susijusias su vietinių rinkliavų surinkimu ir sumokėjimu, siūloma perduoti savivaldybėms.

Mažinant administracinę naštą, tenkančią lošimus organizuojantiems subjektams, siūloma atsisakyti lošimo įrenginių ženklinimo specialiu lipduku, kuriuo patvirtinama, kad loterijų ir lošimo mokestis – sumokėtas.

Kovojant su agresyviu mokesčių planavimu tarptautiniu mastu, parengti Pelno mokesčio įstatymo pakeitimai, kurie užtikrins, kad bus išvengta visiško dividendų neapmokestinimo, kai iš užsienio gaunami dividendai Lietuvoje yra neapmokestinami, o juos išmokėjusi užsienio įmonė susimažina mokesčio bazę.

Šias nuostatas siūloma taikyti ne tik ES įmonių, bet ir kitų valstybių įmonių mokamiems dividendams.

Projektai parengti, vykdant Vyriausybės pavedimus ir atsižvelgus į ES institucijų teisės aktus.

Viešųjų ryšių skyrius
(8 5) 2390 022; 8 645 56468
Vrs@finmin.lt
finmin.lrv.lt