BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Finansų ministerija skatina studentus tyrinėti ES struktūrinių fondų investicijų efektyvumą

Data

2021 02 04

Įvertinimas
0
DSC05298.jpg

Finansų ministerija, skatindama Lietuvos studentus tyrinėti ES struktūrinių fondų investicijų efektyvumą, šiemet jau septintąjį kartą surengė bakalaurų ir magistrų mokslo darbų konkursą. Viso jame dalyvavo 6 dalyviai iš 3 universitetų: Vilniaus Gedimino technikos universiteto, Vilniaus universiteto ir ISM universiteto.

Finansų ministrė Gintarė Skaistė, susitikusi su konkurso laureatais, pažymėjo, jog džiaugiasi jaunimo plačiu akiračiu, įžvalgomis ir kritiniu mąstymu. Ministrė taip pat teigė turėjusi progą prisiminti savo studijų laikus, bakalauro rašymo etapą, kuris buvo esminis apsisprendžiant tęsti studijas ir doktorantūroje.

„Nuoširdžiai sveikinu visus konkurso nugalėtojus su šiuo neeiliniu pasiekimu ir indėliu į mokslą. Dažnai pamirštame, jog mokslas nėra tik formulių mokymasis ir egzaminų laikymas – tai pridėtinės vertės kūrimo pagrindas ir jei mes savo ekonominiuose ar politiniuose sprendimuose daugiau vadovautumėmės mokslo argumentais, logika, lygintume, kokie veiksniai vienus ar kitus sprendimus veikia, tai galų gale tie patys sprendimai būtų gerokai kokybiškesni, – teigė G. Skaistė. – Prisimenu, kai studijuojant, ir ypač rašant bakalauro darbą, atsivėrė supratimas, kas yra mokslas ir kaip smagu, kai gali savo sprendimus pagrįsti ir kiek vertės tas užtikrintumas kuria“.

Finansų ministrė taip pat išreiškė viltį, jog tai bus toli gražu ne paskutinis laureatų indėlis į mokslą.

„Ačiū visiems už iniciatyvą, už įdomius darbus ir tikėkimės, tolimesnį darbą tiek akademinėje, tiek profesinėje veikloje“, – sakė ministrė G. Skaistė.

Darbų vertinimo komisija, kurią sudarė Finansų ministerijos Investicijų departamento Investicijų analizės skyriaus vedėja Vaida Žukauskaitė, Lietuvos verslo paramos agentūros Verslo produktyvumo projektų skyriaus projektų vadovė Brigita Taran ir Vytauto Didžiojo universiteto Ekonomikos ir vadybos fakulteto, Ekonomikos katedros lektorė Dr. Viktorija Starkauskienė vertino darbus atsižvelgdami į pasirinktos temos originalumą, tyrimo rezultatų kokybę ir išvadų pagrįstumą, praktinį išvadų pritaikymą.

Iš visų konkursui pateiktų darbų komisija išskyrė du bakalauro darbus, kurių vienas buvo skirtas įvertinti ES struktūrinių ir investicinių fondų panaudojimą sanglaudos politikos įgyvendinimui, kitas – įvertinti politinio susiskaidymo poveikį savivaldybėse gebant įsisavinti ES finansavimo pajėgumus. „Keliu hipotezę, kad didesnis politinis susiskaldymas sumažina ES lėšų įsisavinimo galimybes. Pirma, didesnis politinis susiskaldymas gali sukelti biudžeto deficitą. Antra, tai sukelia kliūtis ir vilkina sprendimų priėmimą.“, – savo darbo išvadose teigė viena iš konkurso laureatų, ISM universiteto studentė Goda Armalytė.

Magistro mokslo darbų kategorijos laureatas ir I vietos laimėtojas Patrikas Janulevičius mokslo darbe nagrinėjo investicijų šaltinių poveikį darniam vystymuisi šalies lygmenyje. Šio darbo autorius atlikęs literatūros analizę atskleidė, kad šalies lygmeniu nėra vienodo darnaus vystymosi matavimo ir nėra vienodos investavimo šaltinių formos, kurie turėtų įtakos šiam rodikliui. Atlikęs išsamią vertinimo metodų analizę, pasirinko integruotą darnaus vystymosi indeksą, tyrimui pasirinko du investicijų šaltinius – biudžeto asignavimus ir ES struktūrinius fondus.

Šiais metais studentai išsidalino 4500 Eurų prizinį fondą.

Konkurso laureatai

Magistro mokslo darbų kategorija:

I–oji vieta: Patrikas Janulevičius (VGTU), parašęs magistro mokslo darbą tema „Investicijų šaltinių poveikis darniam vystymuisi šalies lygmenyje“.

Bakalauro mokslo darbų kategorija:

I–oji vieta: Reda Skersytė (VU), parašiusi bakalauro mokslo darbą tema „ES struktūrinių ir investicinių fondų panaudojimo sanglaudos politikos įgyvendinimui vertinimas“.

II–oji vieta: Goda Armalytė (ISM), parašiusi bakalauro mokslo darbą tema „Politinio susiskaidymo poveikio savivaldybėse vertinimas įsisavinant ES finansavimo pajėgumus“.