BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Finansų ministerija užtikrino valstybės įsipareigojimus dėl suskystintų gamtinių dujų terminalo finansavimo

Data

2015 01 13

Įvertinimas
0

Vilnius, sausio 13 d. Finansų ministerija pasirašė valstybės garantijos sutartį su Šiaurės investicijų banku (NIB) dėl paskolos AB „Klaipėdos nafta“ investicijoms į suskystintų gamtinių dujų terminalą. Anksčiau analogiška sutartis buvo pasirašyta su Europos investicijų banku (EIB).

„Lietuvos energetikos projektai svarbūs ne tik mūsų šaliai ar Baltijos regionui, bet ir visai Europai. Tą liudija ir dviejų Europos finansinių institucijų – Europos investicijų banko ir Šiaurės investicijų banko – itin palankiomis sąlygomis suteiktos paskolos“, - sako finansų ministras Rimantas Šadžius.

NIB, kaip ir EIB, paskolos atveju, pirmiausiai valstybės prisiimamiems garantiniams įsipareigojimams pritarė Seimas.

2014 m. lapkritį NIB ir „Klaipėdos nafta“ pasirašė paskolos sutartį, pagal kurią pastarajai iki 20-ties metų suteikiama iki 34,754 mln. eurų paskola.

2014 m. gruodžio 30 d. Finansų ministerija ir AB „Klaipėdos nafta“ pasirašė sutartį kuria antrine hipoteka įkeistas esamas ir būsimas suskystintų gamtinių dujų terminalo turtas.

EIB ir "Klaipėdos nafta" paskolos sutartį, pagal kurią pastarajai 20 metų suteikiama iki 81,094 mln. eurų paskola, pasirašė 2013 metų liepą, o valstybės garantijos sutartis tarp EIB ir Finansų ministerijos buvo pasirašyta 2013 metų gruodį.

Viešųjų ryšių skyrius
Tel. (8 5) 2390187
vrs@finmin.lt
www.finmin.lt