BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Finansų ministerijos ekonominės raidos scenarijus – patvirtintas

Data

2018 03 27

Įvertinimas
3
AdobeStock_32788.jpeg

Finansų ministerijos 2018–2021 m. ekonominės raidos scenarijus atitinka ekonomikos aktualijas bei yra tinkamas Lietuvos stabilumo 2018 m. programos ir nacionalinio biudžeto projektams rengti, šiandien skelbia jį patvirtinusi Valstybės kontrolė. Tai reiškia, kad viešųjų finansų planavimas bus atliekamas remiantis patikimomis makroekonominėmis prielaidomis.

Valstybės kontrolė teigia, kad Finansų ministerijos projekcijų 2017 metams ir faktinių šių rodiklių skirtumų analizė rodo, kad Finansų ministerijos rengti ekonominės raidos scenarijai buvo labiausiai tikėtini.

Finansų ministerija prognozuoja, kad Lietuvos bendrasis vidaus produktas (BVP) 2018 metais augs 3,2 proc., o 2019 metais – 2,8 proc. – tai atitinkamai 0,3 procentinio punkto ir 0,2 procentinio punkto sparčiau, nei buvo numatyta 2017 metų rudenį.

Numatoma, kad naujų investuotojų atėjimas į Lietuvos rinką, augsiančio darbo našumo dėka sumažintas atotrūkis tarp realaus darbo užmokesčio augimo ir darbo našumo toliau skatins spartų atlyginimų augimą – darbo užmokestis šalyje augs vidutiniškai po 6,2 procento per metus.

Daugiau informacijos apie Finansų ministerijos ekonominės raidos scenarijų galima rasti čia.

Valstybės kontrolės pranešimą žiniasklaidai galite rasti čia.

 

Išvadą dėl ekonominės raidos scenarijaus turi pateikti nepriklausoma biudžeto politikos kontrolės institucija. Pagal reformuotos ES ekonominės valdysenos reikalavimus fiskaline institucija, kuriai nuo 2015 m. sausio 1 d. pavesta atlikti biudžeto politikos kontrolės institucijos funkcijas, yra Lietuvos Respublikos valstybės kontrolė.