BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Finansų ministras netoleruos piktnaudžiavimų, kai grąža atiduodama litais

Data

2015 01 02

Įvertinimas
0

Vilnius, sausio 2 d. 2015 m. sausio 1-15 d. atsiskaityti už prekes ir paslaugas galima litais ir eurais, tačiau grąža, išskyrus kelias išimtis, turi būti atiduodama eurais. Finansų ministerija primena, kad šiomis išimtimis verslas gali naudotis tik išskirtiniais atvejais, kurių kiekvieną privalės pagrįsti įrodymais.

"Atvejai, kai grąža litais pirkėjams atiduodama didžiuosiuose prekybos centruose, nebus toleruojami. Valstybinei vartotojų teisių apsaugos tarnybai suteikti įgaliojimai per savaitgalį stebėti grąžos litais didžiuosiuose prekybos centruose mąstą ir, prireikus, imtis visų teisės aktuose numatytų priemonių, kad būtų užkirstas kelias piktnaudžiavimams šia išimtimi", - sakė finansų ministras Rimantas Šadžius.

Savo ruožtu gyventojų prašoma neversti prekybos vietų, ypač smulkesnių, valiutų keityklomis - skubėti keisti litų į eurus neverta, kadangi tam bus pakankamai laiko: Lietuvos bankas litus į eurus keis neribotą laiką, visi komercinių bankų skyriai pusę metų, dalis - visus metus, o Lietuvos paštas ir kredito unijos - du mėnesius.

Viešųjų ryšių skyrius
Tel. (8 616 94 846)
www.finmin.lt
vrs@finmin.lt