BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Finansų ministras Vilius Šapoka išrinktas ERPB valdytojų tarybos vicepirmininku

Data

2019 05 08

Įvertinimas
1
MART2120.JPG

Europos rekonstrukcijos ir plėtros banko (ERPB) valdytojų tarybos metiniame susitikime Sarajeve (Bosnija ir Hercegovina) dalyvaujantis finansų ministras Vilius Šapoka trečiadienį iš daugiau kaip 60 šalių atstovų išrinktas valdytojų tarybos vicepirmininku.

Vilius Šapoka kaip ERPB valdytojų tarybos vicepirmininkas dalyvaus sprendžiant aktualius klausimus dėl naujos ERPB strategijos 2021–2025 m. rengimo bei prisidės prie kandidatų į kitąmet vyksiančius Banko prezidento rinkimus atrankos proceso.

„Tai – didžiulis įvertinimas Lietuvai, parodantis kad kitos šalys vertina mūsų darbą ir sugebėjimus, bet kartu ir atsakomybė, nes laukia labai svarbus darbas – nauja ERPB strategija, o ją rengiant būtina įvertinti visus globalius iššūkius ir kylančias rizikas. Glaudus ir sėkmingas Lietuvos bendradarbiavimas su ERPB yra pavyzdys kitoms šalims, siekiant pasinaudoti banko teikiamomis galimybėmis projektų finansavimui bei paspartinti ekonomines reformas“, – sako finansų ministras Vilius Šapoka.  

ERPB valdytojų taryba yra aukščiausias ERPB valdymo organas. ERPB valdytojas iš Lietuvos yra finansų ministras Vilius Šapoka.

Papildoma informacija:

  • Europos rekonstrukcijos ir plėtros bankas (ERPB) – tarptautinė finansų institucija, įsteigta 1991 m. Banko narėmis yra 67 valstybės ir dvi tarptautinės institucijos – Europos Komisija ir Europos investicijų bankas.
  • ERPB valdytojų tarybos metinio susitikimo metu kasmet renkami pirmininkas ir du vicepirmininkai vienerių metų laikotarpiui (iki kito metinio susitikimo). 2019-2020 m. ERPB valdytojų tarybos pirmininku paskirta Ispanijos valdytoja, ekonomikos ministrė Nadia Calvino, vicepirmininku taip pat išrinktas Rumunijos finansų ministras Eugen Teodorovici.
  • Valdytojų tarybos pirmininko ar vicepirmininko pozicijas gali užimti tik valdytojas. Vicepirmininkai dalyvauja administraciniuose Banko procesuose, sprendžiant aktualius tų metų klausimus.
  • Lietuva ERPB nare yra nuo 1992 m. Bankas  mūsų šalyje yra investavęs į 88 projektus, investicijos iš viso siekia 861 mln. eurų. Praėjusiais metais ERPB Lietuvoje investavo rekordinį kiekį lėšų – 141 mln. eurų.
  • Lietuvoje ERPB prisideda prie energetikos, transporto infrastruktūros projektų, dalyvauja palaikant finansinių institucijų stabilumą (ERPB yra stambiausias AB „Šiaulių bankas“ akcininkas), plėtojant kapitalo rinką, taip pat teikia paskolas smulkiam ir vidutiniam verslui.