BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Finansų ministrė G. Skaistė ir Jungtinės Karalystės ambasadorius aptarė tolimesnį glaudų dvišalį ekonominį bendradarbiavimą

Data

2021 02 18

Įvertinimas
4
2033870_8692b86d3484decf24af19205d1d9b7b.jpg

Ketvirtadienį finansų ministrė Gintarė Skaistė dalyvavo nuotoliniame susitikime su Jungtinės Karalystės ambasadoriumi Lietuvoje Brianu Olley. Finansų ministrė pabrėžė, kad po „Brexito“ Lietuva toliau sieks išlaikyti kuo glaudesnius santykius su Jungtine Karalyste.

„Jungtinei Karalystei išstojus iš Europos Sąjungos, dvišalis bendradarbiavimas tapo dar aktualesnis. Lietuvos interesas yra užtikrinti, kad santykiai su Jungtine Karalyste išliktų tvirti – nuo prekybos ir finansinių paslaugų iki saugumo ir gynybos politikos“, – teigė finansų ministrė Gintarė Skaistė.

Finansų ministrė ambasadoriui B. Olley susitikimo metu pristatė XVIII-osios Vyriausybės prioritetus, susijusius su Finansų ministerija bei aptarė šalies ekonominę situaciją pandemijos akivaizdoje ir ūkio atsigavimo perspektyvas.

Susitikimo metu G. Skaistė su B. Olley taip pat aptarė „žaliųjų“ finansų klausimus. Lietuva siekia didinti savo kaip jurisdikcijos patrauklumą tvariųjų finansų srityje – šiuo atžvilgiu itin naudinga JK patirtis plėtojant nacionalinę „žaliųjų“ finansų rinką.

Be to, ministrė su JK ambasadoriumi apžvelgė galimybes plėsti ryšius finansinių technologijų (fintech) srityse. Turint omenyje, jog abi šalys yra fintech sektoriaus lyderės tarptautiniu mastu, pabrėžtas potencialas bendradarbiavimo šioje srityje gilinimui, keičiantis gerosiomis praktikomis ir bendradarbiaujant rizikų valdymo srityje.

Pokalbyje buvo aptarta ir kovos su pandemija situacija bei vakcinavimo procesas.