BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Finansų ministrė G. Skaistė: „Lietuva nuosekliai gilina įsitraukimą ir bendradarbiavimą su TVF“

Data

2021 10 20

Įvertinimas
0
4076_374036125881d3b97d16e5af76f4e73c.jpg

Finansų ministrė Gintarė Skaistė šiandien susitinka su tarptautinio valiutos fondo (TVF) vadovės pavaduotoju Bo Li. Susitikimo ašis – Lietuvos ir TVF bendradarbiavimo gilinimas. Susitikimo metu ministrė G. Skaistė ir TVF vadovės pavaduotojas B. Li aptars TVF aktualijas, pasaulio ir Lietuvos ekonomikos situaciją bei Fondo rolę pandeminiu laikotarpiu, institucijos veiklą skaitmeninių finansų ir Fintech srityje. 

Anot finansų ministrės G. Skaistės, Lietuva pastaraisiais metais nuosekliai gilina savo įsitraukimą Fondo veikloje, šios krypties laikomasi ir toliau. Kaip pažymėjo ministrė, Lietuva pozityviai vertina TVF rolę pandemijos akivaizdoje padedant nukentėjusioms šalims ir remia Fondo pastangas skatinti įtraukų ir tvarų šalių atsigavimą, padedant joms didinti atsparumą ateities sukrėtimams.  

„Stiprindami Lietuvos įsitraukimą Fondo veikloje didiname mūsų šalies balso girdimumą šioje itin svarbioje tarptautinėje finansų institucijoje. Remiame TVF veiklą padedant šalims atlaikyti pandeminį sukrėtimą ir stiprinant ekonomikų atsparumą ateities sukrėtimams. Prie vieno iš skurdžiausioms šalims skirtų TVF instrumentų – Skurdo mažinimo ir augimo fondo – Lietuva ketina per artimiausius porą metų prisidėti 2 milijonais eurų. Žengdami šį žingsnį prisidedame prie tarptautinės bendruomenės pastangų užtikrinti tolygų ir tvarų globalios ekonomikos atsigavimą“, – pažymėjo finansų ministrė G. Skaistė.

Anot ministrės, TVF ir Pasaulio banko bendradarbiavimas siekiant paremti pažeidžiamas šalis yra esminis, ypatingai šiuo metu. Tiesa, kaip pažymi G. Skaistė, pasibaigus šiam neapibrėžtumo laikotarpiui, kurį sukėlė pasaulinė koronaviruso pandemija, TVF ir Pasaulio bankas turėtų sugrįžti prie įprastų priemonių pagal savo įgaliojimus. TVF atveju – grįžti prie sąlygų politika grįstų programų ir kitų skolinimo instrumentų, kurie padėtų šalims įgyvendinti būtinas pertvarkas ir taip padidinti atsparumą būsimiems sukrėtimams. 

Susitikimo metu taip pat planuojama aptarti Fondo veiklą skaitmeninių finansų ir Fintech sektoriuje. Finansų ministrė G. Skaistė pristatys Lietuvos Fintech sektoriaus pasiekimus, dinamiką bei tolesnės plėtros kryptis, įskaitant ir rizikų valdymą.

„Kadangi Fintech keičia finansų sektoriaus veidą, matome, kad ir TVF vis daugiau dėmesio skiria šiai sričiai. Fondo vaidmuo šiuo atžvilgiu svarbus prisidedant prie tarptautinių gerųjų praktikų ir standartų išgryninimo, o Lietuva šiuo atžvilgiu turi aktualios patirties“, – sakė ministrė G. Skaistė.

B. Li TVF vadovės pavaduotojo pareigas užima nuo šių metų rugpjūčio 23 d., pakeitęs ankščiau šias pareigas ėjusį Tao Zhang. Naujasis TVF vadovės pavaduotojas Fonde kuruoja mažesnes valstybes, įskaitant Lietuvą, taip pat įvairius politikos klausimus, tokius kaip Fintech, kova su pinigų plovimu, lyčių lygybę. Šiandienos ministrės G. Skaistės susitikimas su B. Li – praeitą savaitę įvykusių TVF ir Pasaulio banko (PB) metinių susitikimų sesijos dalis.