BDAR
Close

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Finansų ministrė G. Skaistė: „Mokesčių lengvatų darbo grupėje tikimasi produktyvių diskusijų, kurios bus pagrindas sprendimams Seime“

Data

2021 03 09

Įvertinimas
0
3576_f39e8735c4612a94b8a44d470fa7a9e9.jpg

Šiandien vykusiame Mokestinių lengvatų peržiūros tarpinstitucinės darbo grupės susitikime finansų ministrė Gintarė Skaistė pažymėjo, jog pagrindinis darbo grupės tikslas – konstruktyvios diskusijos, bendras mokestinių lengvatų sistemos matymas, išgryninti pozityvūs ir negatyvūs kiekvieno galimo sprendimo argumentai, remiantis pagrįsta ekspertine logika, kurie bus pagrindas konkretiems sprendimams Seime dėl tolimesnės mokestinių lengvatų krypties.

„Šiuo neapibrėžtumo laikotarpiu turime unikalią galimybę kalbėtis plačiau, geriau išgirsti vieni kitų argumentus, matyti didesnį paveikslą, o ne atskirai nagrinėti smulkius klausimus ir taip pasiklysti aplinkybių gausoje. Jau praeityje matėme panašių iniciatyvų, darbo grupių ir komisijų, kurios vykdavo už uždarų durų ar buvo pernelyg susiaurintos, nematant mokesčių sistemos kaip tokios. Mes imamės atviro ir skaidraus proceso, kuris, esu įsitikinusi, veda prie apgalvotų ir teisingų sprendimų, – teigė finansų ministrė G. Skaistė. – Skaidrumas, atvirumas, prognozuojamumas ir bendras holistinis požiūris yra mokestinių lengvatų peržiūros darbo principai, kurie leis po visų diskusijų etapų priimti pagrįstus sprendimus parlamente, o visuomenei ir verslui – sekti procesą ir neabejoti, jog bet kokiems pokyčiams jie turės pakankamai laiko pasiruošti, nes skubotų sprendimų tiesiog nebus“.

Finansų ministrė taip pat pabrėžė dar vieną šios darbo grupės išskirtinumą – platų spektrą specialistų ir ekspertų.

„Galiu pasidžiaugti, kad bene pirmą kartą pavyko surinkti tokį platų spektrą specialistų: Prezidentūros, Vyriausybės, Seimo, Lietuvos banko, nevyriausybinių organizacijų, ekonominių partnerių – Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos, mokslo tarybos, kūrybinių ir kultūrinių industrijų – bei verslo sektoriaus su skirtingomis perspektyvomis, dažnai atstovaujančių netgi priešingas pozicijas, atstovų grupę. Kviesdami burtis prie bendro, dabar jau, virtualaus diskusijų stalo, neabejojame, kad laukia produktyvus darbas“, – teigė ministrė.

Darbo grupei vadovaujanti finansų viceministrė Rūta Bilkštytė pristatė tolimesnių darbinių susitikimų eigą, primindama, jog ketinama rengti reguliarias temines diskusijas kiekvieno mėnesio pradžioje.

„Dar pirmajame susitikime pristatėme šešias mokesčių peržiūros grupės kryptis, kuriomis matome prasmę tęsti diskusijas. Kiekvieną mėnesį rengsime atskiras temines diskusijas pagal kryptis, koncentruojantis tiesiogiai į susijusias temas. Kviečiame visus darbo grupės narius dalyvauti visose kryptyse, visose grupėse, bet žinoma, taip pat yra galimybė rinktis pagal prioritetus ir matymą, kur norima dalyvauti“, – sakė darbo grupės vadovė R. Bilkštytė.

Preliminari numatomų tolimesnių diskusijų eilė:

1. balandžio 14 d. –  Pelno reinvestavimo skatinimas;

2. gegužės 12 d. – Investavimo ir ilgalaikio taupymo instrumentų modelis;

3. birželio 9 d. – Žaliasis kursas;

4. liepos 14 d. – Specialiųjų apmokestinimo sąlygų ir lengvatų peržiūra;

5. rugpjūčio 4 d.  – Pajamų nelygybės mažinimas;

6. rugsėjo 8 d. – Savivaldos finansinio savarankiškumo stiprinimas;

7. spalio mėn. – Baigiamasis Darbo grupės susitikimas, kuriame būtų pristatyti Vyriausybei teiktini sprendimai.

„Mūsų kaip institucijos vaidmuo šiame etape yra aiškiai pateikti informaciją apie lengvatų naudotojus, tikslus, kurie viešai deklaruojami, ir įvertinti, ar šie tikslai pasiekiami konkrečiomis lengvatomis, o galbūt jų galima būtų pasiekti kitais būdais, – pažymėjo viceministrė R. Bilkštytė. – Spalio mėnesį planuojame rengti baigiamąjį darbo grupės susitikimą ir būtent tada jau galėsime pateikti bendrą Finansų ministerijos matymą, kokie pakeitimai galimi, ką pasiūlysime įgyvendinti, ir dėl kokių sprendimų kviesime parlamentarus balsuoti Seime“.