BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Finansų ministrė G. Skaistė: „Siekiant fiskalinio tvarumo ES, negalime pamiršti ekonomikos augimo“

Data

2022 01 12

Įvertinimas
0
4J5A0404.jpg

Šiandien Vilniuje lankosi Euro grupės (EG) pirmininkas, Airijos finansų ministras Paschal Donohoe, kuris pirmiausia susitiko su Lietuvos finansų ministre Gintare Skaiste. Dvišalio susitikimo metu ministrai aptarė euro zonos (EZ) ekonomines perspektyvas, ES fiskalinių taisyklių peržiūrą bei tolesnę fiskalinės politikos kryptį. Taip pat susitikime kalbėtasi apie Bankų sąjungos užbaigimo procesą ir kitus laukiančius šių metų Euro grupės darbotvarkės klausimus.

Anot G. Skaistės, EG formatas yra itin svarbus užtikrinant efektyvų fiskalinės politikos koordinavimą tarp euro zonos šalių – tai akivaizdu vertinant sėkmingą ES koordinuoto finansinio ir ekonominio atsako į COVID-19 patirtį, padėjusį Bendrijai atlaikyti pandeminį sukrėtimą ir demonstruoti sparčius atsigavimo tempus. Artimiausiu metu EG darbotvarkėje daug dėmesio bus skiriama ne tik tolimesniam veiksmų koordinavimui, bet ir diskusijoms dėl ES fiskalinių taisyklių peržiūros.

„Peržiūrint ES fiskalines taisykles svarbiausia užtikrinti viešųjų finansų tvarumą ilguoju laikotarpiu, tuo pačiu stiprinant paskatas tvariam ekonominiam augimui. Siekiant ES globalaus konkurencingumo, esame pasiruošę apsvarstyti ribotą papildomą lankstumą produktyvioms investicijoms, prisidedančioms prie ambicingų skaitmeninės ir žaliosios transformacijos tikslų“, – pažymėjo ministrė G. Skaistė.

Anot ministrės, papildomas lankstumas produktyvioms investicijoms turėtų būti derinamas drauge su apsaugos priemonėmis, užtikrinant investicijų kokybę. Tam galėtų pasitarnauti ir patirtis įgyvendinant Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo priemonę.

Su P. Donohoe ministrė taip pat aptarė Bankų sąjungos užbaigimo klausimą. Lietuva palaiko procesą, kuriuo siekiama pilnai įgyvendinti Bankų sąjungą ir trečiąjį jos ramstį – Europos indėlių draudimo sistemos (EDIS) – sukūrimą. Svarbu, kad užbaigiant Bankų sąjungą būtų rastas tinkamas balansas tarp tarpvalstybinės bankininkystės plėtros ES lygiu ir finansinio stabilumo tiek atskirose šalyse narėse, tiek ir ES mastu.

Vilniuje viešintis Euro grupės pirmininkas po dvišalio susitikimo su finansų ministre G. Skaiste, taip pat susitiks su šalies Prezidentu Gitanu Nausėda, Ministre Pirmininke Ingrida Šimonyte bei Lietuvos „Fintech“ bendruomene.