BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Finansų ministrė G. Skaistė: „Siekiant įtvirtinti Lietuvos kaip regioninio „Fintech“ centro pozicijas buriama ekspertinė komanda“

Data

2021 12 02

Įvertinimas
0
AdobeStock_179738930.jpeg

Siekdama nubrėžti finansinių technologijų („Fintech“) sektoriaus tolesnės plėtros Lietuvoje viziją ateinantiems penkeriems metams, Finansų ministerija inicijavo darbo grupę, kuri atliks išsamią sektoriaus analizę, įvertins besikeičiančias „Fintech“ rinkos tendencijas ir naujas galimybes. Ši iš viešojo sektoriaus ir rinkos dalyvių atstovų suburta darbo grupė pateiks rekomendacijas, pagal kurias bus parengtos gairės 2022-2027 m. Lietuvos „Fintech“ sektoriaus plėtrai.

„Vyriausybės programoje aiškiai užfiksuota politinė valia – skatinti tolesnę finansinių technologijų industrijos plėtrą Lietuvoje. Tai apima tiek kiekybinį, tiek ir kokybinį pjūvius. Keliame strateginį tikslą – išnaudojant pastarųjų keleto metų įdirbį, Lietuvai įsitvirtinti regioninio „Fintech“ centro pozicijose. Tam reikalingas tiek efektyvus institucijų tarpusavio koordinavimasis ir bendras darbas, tiek ir aktyvi bei dinamiška „Fintech“ ekosistema“, – sako finansų ministrė Gintarė Skaistė.

Siekiant šio strateginio tikslo buvo inicijuota institucijas ir privataus sektoriaus atstovus jungianti darbo grupė, kurios tikslas – iki 2022 m. kovo 31 d. pateikti rekomendacijas, kurių pagrindu būtų parengtos 2022-2027 m. Fintech plėtros Lietuvoje gairės. Anot ministrės, gaires planuojama skelbti 2022 m. II ketv., jas patvirtinus Vyriausybei.

„Fintech“ sektoriaus plėtra Lietuvoje visada buvo grindžiama atviru bendradarbiavimu, todėl į šią darbo grupę stengiamės įtraukti kuo daugiau suinteresuotų šalių – valstybės institucijas, viešąsias įstaigas, asociacijas, kompetencijų centrus ir kitus rinkos dalyvius. Esu įsitikinusi, kad tik tokiu būdu galima pasiekti realią naudą atnešančius rezultatus“, – teigė finansų ministrė.

Finansų ministerijos inicijuota darbo grupė veikia keturiomis kryptimis: „Fintech“ sektoriaus plėtra ir branda, skaitmeninių finansinių paslaugų vartojimo skatinimas, inovacijų taikymo ir kūrimo skatinimas bei rizikų valdymo stiprinimas.

„Darbo grupė pagal veiklos kryptis paskirstyta į keturis pogrupius, kiekvienas iš jų atsakingas už skirtingą „Fintech“ sektoriui aktualų klausimą. Toks darbo organizavimas leidžia sutelkti savo srities specialistus specifiniams klausimams spręsti, yra gera terpė siūlyti ekspertines įžvalgas, diskutuoti ir rasti bendrą sprendimą, kuris užtikrintų tolesnę kokybinę sektoriaus plėtrą“, – sako darbo grupės pirmininkė, Finansų ministerijos finansų rinkų politikos departamento direktorė Vilma Mačerauskienė.

Darbo grupės siekis yra skatinti finansų sektoriaus technologinę transformaciją kuriant palankią aplinką „Fintech“ ekosistemos plėtrai ir brandos didinimui. Darbo grupė savo rekomendacijomis pasiūlys sprendimo būdus įvairiems sektoriuje kylantiems iššūkiams, kuriuos analizės metu identifikuos įmonės, atliepti, nustatys priemones, kurios skatintų tiek fizinius, tiek juridinius vartotojus dažniau rinktis Lietuvoje veikiančių „Fintech“ įmonių teikiamas paslaugas, taip pat priemones, kurios padėtų skatinti verslo partnerystes tarpsektoriniu mastu ir sukurtų paskatas technologijų kūrimui ir taikymui Lietuvoje. Darbo grupėje dėmesys skiriamas ir rizikų valdymui – siekiama atsakyti į klausimą, ko reikia, kad „licencijuota Lietuvoje“ taptų kokybės garantu.

„Darbo grupė jau atliko pirmuosius darbus – parengė klausimynus Lietuvos gyventojams ir rinkos dalyviams, kurių tikslas – surinkti duomenis esamos situacijos analizei, problemų identifikavimui bei pasiūlymų surinkimui. Artimiausiu metu rinkos dalyvius pasieks VšĮ „Investuok Lietuvoje“ kvietimas pildyti įmonių apklausą. Labai kviečiu finansų sektoriaus įmones, įskaitant didžiąsias įstaigas, sudalyvauti apklausoje ir taip prisidėti prie 2022-2027 m. Fintech gairių Lietuvoje rengimo“, – sako darbo grupės pirmininkė V. Mačerauskienė.

Su darbo grupės sudėtimi ir jos užduotimi galima susipažinti čia.