BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Finansų ministrė Gintarė Skaistė: „Šiandien muitinėje dorojamasi su ilgalaikiu aplaidumu“

Data

2021 03 26

Įvertinimas
4
3936_bcf731fedc842fb101bd4c3e4d452229.jpg

Finansų ministrė Gintarė Skaistė reaguodama į Muitinės elektroninių sistemų gedimą pažymi, jog tai yra ilgalaikio buvusių Vyriausybių aplaidumo pasekmė. Akivaizdu, jog Muitinės informacinės sistemos nebuvo prioritetas, tam taip pat nebuvo skiriamos reikiamos lėšos.  Šiuo metu sugedęs muitininkų serveris yra 10 metų senumo.

„Muitinės departamentas informavo mus, jog šiuo metu iš sugedusio serverio informacija jau perkelta į Valstybės informacinių technologijų centro infrastruktūrą ir savaitgalį bus vykdomi testavimo darbai. Tikimasi, jog sistemos deramai veiks jau pirmadienį ryte. Tačiau reikia pripažinti, jog šios problemos buvo galima išvengti, jei buvusios Vyriausybės būtų ėmusios teisingų sprendimų – nelaikyti Muitinės departamento podukros vietoje ir netaupyti informacinių sistemų sąskaita, kas šiandien atsiliepia ir šalies verslui“, – teigė G. Skaistė.

Muitinės departamentas informuoja, jog nepaisant trikdžių, šiuo metu krovininio transporto pralaidumas per pasienio kontrolės punktus siekia 80 proc. projektinio pralaidumo, o atidarius papildomą juostą tuštiems automobiliams jų apžiūra sutrumpinta iki 5 minučių. Per Medininkų kontrolės punktą vakar praleista 380 automobilių, kai įprastinis pralaidumas siekia maždaug 500 automobilių per parą. Kol vyksta sistemų atstatymo darbai, muitinė priima popierines deklaracijas vadovaujantis veiklos tęstinumo procedūra. Negana to, muitininkai net ir dirbdami tokiomis sudėtingomis sąlygomis sulaikė nelegalų cigarečių krovinį, kurį buvo bandoma pervežti per sieną.

Finansų ministerija taip pat informuoja, jog Muitinės departamentas prieš penkerius metus kreipėsi į Vyriausybę ir informacinės visuomenės plėtros komitetą (IVPK) dėl lėšų senų serverių atnaujinimui, tačiau lėšos nebuvo skirtos.

Šiomis dienomis IVPK specialistai padėjo muitinei persikelti duomenis į valstybinius serverius. Kilęs gedimas paspartino jau ir taip šiemet planuotą duomenų sistemų migraciją į valstybinę infrastruktūrą.  Šiais metais planuojama perkelti visas muitinės elektronines sistemas.

Finansų ministrė taip pažymi, jog iš naujojo Muitinės vadovo bus tikimasi koncentruoti dėmesį į IT sistemų kokybę, funkcionalumą ir suprantamą prieigą išorės vartotojams bei darbuotojų darbo kokybės gerinimą.  Tikimasi, jog naujasis vadovas galėtų būti paskirtas pasibaigus konkursui jau balandžio pabaigoje-gegužės pradžioje.