BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Finansų ministrei G. Skaistei suteikti įgaliojimai pasirašyti sutartį su Europos Komisija dėl 2,225 mlrd. eurų finansavimo

Data

2021 08 04

Įvertinimas
0
4093_68fbd6c6f68f1679031c413ff039b655.jpg

Šiandien Vyriausybėje suteikti įgaliojimai finansų ministrei Gintarei Skaistei pasirašyti susitarimą su Europos Komisija (EK) dėl 2,225 mlrd. eurų „Naujos kartos Lietuva“ plano finansavimo. Oficialiai sutartis sudaroma tarp EK ir Lietuvos Respublikos.

„Šio susitarimo pagrindu mūsų šalį pasieks 13 proc. „Naujos kartos Lietuva“ planui numatytų 2,225 mlrd. eurų  avansinis mokėjimas – 289 mln. eurų. Numatoma, jog pinigai Lietuvą pasieks vasaros pabaigoje-rudens pradžioje. Nuo 2022 m. likusios numatytos lėšos Lietuvą pasieks etapais tik įgyvendinus susiplanuotus rodiklius – tai yra vienas pagrindinių šio plano išskirtinumų“, – pažymėjo ministrė G. Skaistė.

Anot ministrės, Plane numatytos reformos ir investicijos sukurs ilgalaikį pozityvų ekonominį efektą, didins potencialų ūkio augimą bei stiprins šalies atsparumą ateities sukrėtimams. Prognozuojama, kad kiekvienas „Naujos kartos Lietuva“ plano įlietas euras atneš beveik dvigubą realaus BVP grąžą.

Anglų kalba EK parengtą susitarimą ministrė planuoja pasirašyti rytoj.