BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Finansų ministrės G. Skaistės ir būsimosios Lietuvos ambasadorės JAV susitikime – dvišalio bendradarbiavimo stiprinimo tikslai

Data

2021 05 14

Įvertinimas
0
DSC05449.jpg

Šiandien finansų ministrė Gintarė Skaistė susitiko su būsimąja Lietuvos ambasadore Jungtinėse Amerikos Valstijose (JAV) Audra Plepyte. Susitikimo metu daugiausia dėmesio skirta Lietuvos ir JAV bendradarbiavimo stiprinimui ir dar efektyvesniam potencialo išnaudojimui.

Ministrė G. Skaistė ir diplomatė A. Plepytė susitikimo metu aptarė, jog finansinės technologijos (fintech) yra viena tų sričių, kur būtų galima stiprinti ir plėsti dvišalį Lietuvos ir JAV bendradarbiavimą. Lietuva yra tarptautiniu mastu pripažįstama ir vertinama už inovacijoms palankią reguliacinę, teisinę ir mokestinę aplinką, išvystytą infrastruktūrą kvalifikuotą ir konkurencingą darbo jėgą. Gavusios veiklos licenciją Lietuvoje, inovatyvioms finansų įstaigoms atsiveria galimybė vykdyti veiklą visoje ES, taip sukuriant sąlygas jų plėtrai.

„Džiaugiamės stipriu dvišaliu bendradarbiavimu su JAV, tačiau taip pat matome, kad ekonominis bendradarbiavimo potencialas nėra pilnai išnaudotas, ypač investicijų srityje. Pavyzdžiui, matome erdvės gilinti ryšius sparčiai augančiame fintech sektoriuje – esame pasirengę ir suinteresuoti, kad JAV finansinių technologijų įmonės, planuojančios plėtrą į Europos Sąjungą, pradėtų ir vykdytų savo veiklą Lietuvoje, o taip pat, kad ir Lietuvos fintech įmonės plėstųsi į JAV rinką“, – teigė finansų ministrė.

Susitikimo metu taip pat aptarta situacija Lietuvos bankų sektoriuje, įskaitant ir didelį dėmesį, kurį šalies institucijos skiria rizikų, tarp jų ir pinigų plovimo rizikos, valdymui. Akcentuotas poreikis didinti konkurenciją vis dar koncentruotoje Lietuvos bankų sistemoje – tiek per tolesnę fintech sektoriaus plėtrą, tiek per naujų žaidėjų pritraukimą į rinką, įskaitant ir iš trečiųjų šalių, tokių kaip JAV.

Galiausiai susitikime aptartas ir Lietuvos dalyvavimas bei tikslai Trijų jūrų iniciatyvos rėmuose – regioninėje platformoje, skirtoje vystant infrastruktūrą stiprinti tarpusavio bendradarbiavimą, paspartinanti sanglaudą ES viduje ir gilinti strateginius ryšius bei partnerystę su JAV.