BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Finansų ministrės G. Skaistės ir JAV ambasadoriaus susitikime – dėmesys ekonominiam potencialui

Data

2021 02 08

Įvertinimas
4
2034609_d55da4305afac442963ab03887d28af3.jpg

Pirmadienį finansų ministrė Gintarė Skaistė dalyvavo nuotoliniame susitikime su Jungtinių Amerikos Valstijų ambasadoriumi Lietuvoje Robert S. Gilchrist.

Susitikimo metu finansų ministrė G. Skaistė su ambasadoriumi R. S. Gilchrist pasidžiaugė artimu dvišaliu bendradarbiavimu, pagrįstu strategine partneryste, bendromis vertybėmis ir abipuse pagarba.

„Pasaulyje siaučiančios COVID-19 pandemijos fone mūsų laukia daugybė iššūkių. Turime palaikyti tvirtus transatlantinius santykius, kad galėtume geriau pasirengti kovai su šiais iššūkiais ateityje. JAV yra viena iš pagrindinių Lietuvos prekybos partnerių, tačiau ekonominis potencialas tarp Lietuvos ir JAV nėra visiškai išnaudotas – vis dar yra daug vietos tolesnei dvišalės prekybos plėtrai ir ypač investicijoms. Susitikime su JAV ambasadoriumi kalbėjomės, jog svarbu užtikrinti, kad šis ekonominis bendradarbiavimas tęstųsi ir plėstųsi, ypač tokiais sunkiais laikais“, – teigė finansų ministrė G. Skaistė.

Anot finansų ministrės G. Skaistės, viena iš galimų ekonominio bendradarbiavimo sričių yra finansinės technologijos. Lietuva yra „fintech“ lyderė – užima 4 vietą pasaulyje ir 1 vietą Europos Sąjungoje, – o Lietuvos privalumai apima „fintech“ draugišką reguliavimą, ateičiai tinkamą skaitmeninę infrastruktūrą, prieigą prie ES bendrosios rinkos bei mokesčių lengvatas.

„Jei šio sektoriaus amerikiečių įmonės norėtų plėstis į užsienį, Lietuva yra daugiau nei pasirengusi jas priimti – nepaisant iššūkių ir netikrumo, COVID-19 taip pat yra galimybė ir palankus laikas produktyvioms investicijoms“, – pažymėjo finansų ministrė. 

JAV ambasadorius Lietuvai pažymėjo, jog mūsų šalių pro-aktyvus bendradarbiavimas konsoliduojant globalias pastangas kovoje su COVID-19 pandemija, sprendžiant klimato kaitos, stiprinant ekonominį atsigavimą ir abipusę prekybą, siekis bendradarbiauti skaitmeninėse ir technologinėse srityse, reformuojant tarptautines organizacijas, plėtojant daugiašališkumą, taiką ir saugumą yra esminiai prioritetai.

Finansų ministrė ambasadoriui R. S. Gilchrist taip pat pristatė XVIII-osios Vyriausybės prioritetus, susijusius su Finansų ministerija – Lietuvos transformacija į inovatyvesnę, aukštos pridėtinės vertės ekonomiką, siekiant ilgalaikio tvaraus augimo ir visų socialinių grupių gerovės; stabilios, nuspėjamos, socialiai teisingos ir augimą skatinančios mokesčių sistemos užtikrinimas, siekiant palankių investavimo sąlygų ir mažinant mokesčių vengimą; gerinti strateginį valstybės finansų planavimą, viešųjų investicijų efektyvumą ir ilgalaikį savivaldybių finansinės autonomijos didinimą bei plėtoti kapitalo rinkas ir judėti į priekį įgyvendinant „fintech“ darbotvarkę, akcentuojant rizikos valdymą.

Dvišalio susitikimo metu G. Skaistė kartu išskyrė ir reikšmingą Trijų jūrų iniciatyvos fondą, prie kurio Lietuva prisijungė visai neseniai. Anot ministrės, tikimasi, kad šis instrumentas pagilins šalių bendradarbiavimą ir prisidės prie regiono ir ES ekonomikos atsigavimo.