BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Finansų ministrės G. Skaistės ir TVF vadovės pavaduotojo Tao Zhang susitikime – Fintech ir ekonomikos gaivinimo klausimai

Data

2021 04 14

Įvertinimas
1
2.png

Trečiadienį finansų ministrė Gintarė Skaistė dalyvavo nuotoliniame susitikime su Tarptautinio valiutos fondo (TVF) vadovės pavaduotoju Tao Zhang. Susitikimo metu didžiausias dėmesys skirtas Fintech sektoriui ir TVF darbotvarkei šiuo klausimu. Taip pat diskutuota apie COVID-19 pandemijos suvaldymą ir TVF vaidmenį padedant šalims atsigauti po šio šoko.

„Atsižvelgiant į naujų technologijų įtaką keičiant finansines paslaugas bei su tuo susijusias galimybes, nepamirštant ir rizikų, TVF atidžiai seka Fintech plėtrą tiek pasaulyje, tiek ir Lietuvoje bei teikia šalims rekomendacijas, kaip užtikrinti tvarią ir naudą visuomenei nešančią sektoriaus plėtrą. Su vienu iš Fondo vadovų T. Zhang aptarėme Lietuvos Fintech sektoriaus augimą ir ateities perspektyvas, kurios, tikimės, tik gerės, – sakė finansų ministrė G. Skaistė. – Iki šiol Lietuvos fintech sėkmės istorija daugiausia buvo grindžiama daugiausia mokėjimų sektoriumi, tačiau turime galvoti apie būdus plėsti inovatyvius sprendimus ir į kitus rinkos segmentus, įskaitant ir galimybes naująsias  technologijas plėtoti ne tik privačiame, bet ir viešajame sektoriuje“.

G. Skaistė TVF vadovės pavaduotojui T. Zhang pristatė šiandien Vyriausybėje patvirtintą 2021 m. Fintech priemonių planą. Tarptautiniame Fintech indekse Lietuva šiuo metu užima ketvirtą poziciją pasaulyje, o Europos Sąjungoje – pirmąją. Tuo metu Fintech ateities vietos reitinge Vilnius puikuojasi pirmoje vietoje pagal ekonominį efektyvumą ir yra ketvirtas pagal tiesioginių užsienio investicijų pritraukimą.

Ministrė pasidžiaugė, jog nepaisant COVID-19 viruso pandemijos sukelto ekonominio nuosmukio, 2020 m. Fintech sektorius ir toliau plėtėsi – įmonių skaičius augo 10 proc. ir pasiekė 230, darbuotojų skaičius augo 18 proc. – iki 4000, o į Lietuvą savo veiklos dalį perkėlė keletas reikšmingų Fintech įmonių. Planuojama, kad 2021 m. Lietuvos fintech bus ne mažiau sėkmingi.

Susitikimo metu taip pat kalbėtasi apie platesnę TVF darbotvarkę, kurioje ypatingai akcentuojama finansinė parama nuo COVID-19 nukentėjusiom šalims.

„Aptarėme šiuo metu svarbiausią TVF prioritetą – finansinę pagalbą šalims narėms įveikti pandemiją. TVF turi pajėgumus, kurie prisideda prie pasaulinio atsigavimo po pandemijos ir padeda palaikyti šio atsigavimo tolygumą tarp skirtingų šalių grupių. Fondas teikia nukentėjusioms šalims finansavimą ir skatina tvariam atsigavimui būtinas pertvarkas“, – teigė G. Skaistė.

Susitikime kalbėtasi ir apie naujausias TVF ekonomines prognozes. Anot TVF, šiemet pasaulio ūkio augimas turėtų siekti 6 proc. Tačiau vis dar išliekantis didelis neapibrėžtumas dėl ateities, ryškėjantys skirtumai tarp šalių ekonominio atsigavimo perspektyvų ir nevienodas vakcinacijos spartumas, išlieka rizikos veiksniais. 2021 ir 2022 m. TVF prognozuoja Lietuvai 3,2 proc. augimą.

Finansų ministrė G. Skaistė TVF vykdomajam direktoriui Tao Zhang taip pat pristatė ekonominę situaciją Lietuvoje ir esminius Vyriausybės prioritetus.

Anot ministrės, šio pandeminio sukrėtimo metu Lietuvos ekonomika, vertinant europiniame kontekste, patyrė vieną mažiausių susitraukimų ir pasirodė esanti gana atspari. Finansų ministerija prognozuoja, po 0,8 proc. susitraukimo praėjusiais metais, šiemet šalies ekonomika galėtų augti 2,6 proc. Vėlesniais metais ūkio augimas turėtų spartėti iki 3,2 proc. per metus, o tai iš esmės sutampa su TVF vertinimu.