BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Finansų ministrės Gintarės Skaistės ir Ispanijos užsienio reikalų ministrės susitikime – dėmesys šalių bendradarbiavimui ir Atsigavimo fondui

Data

2021 04 07

Įvertinimas
1
51100456872_d11f011860_k.jpg
Seimo kanceliarijos nuotrauka (aut. – Džoja Gunda Barysaitė).

Finansų ministrė Gintarė Skaistė šiandien Seime dalyvavo susitikime su Ispanijos Karalystės užsienio reikalų, Europos sąjungos ir bendradarbiavimo ministre Arancha Gonzalez-Laya, kuriame Lietuvą atstovavo ne tik, kaip Vyriausybės narė, bet ir kaip Tarpparlamentinių ryšių su Ispanijos Karalyste grupės pirmininkė.

Susitikimo metu aptarta iššūkių kelianti epidemiologinė situacija Europoje, vakcinacijos procesas ir glaudus šalių bendradarbiavimas prasidėjęs dar 1922 m. liepos 27 d. kai Ispanija pripažino Lietuvą de jure. Šiuolaikiniai valstybių diplomatiniai santykiai, atkurti Lietuvai atgavus nepriklausomybę 1991 m., tęsiasi iki šiol.

„Galime pasidžiaugti, jog glaudus Lietuvos ir Ispanijos ekonominis bendradarbiavimas pandemijos kontekste nenukentėjo ir išlieka stabilus. Be abejonės, visuomet yra vietos platesniam bendradarbiavimui, kurį tikimės pasiekti ateityje aukštųjų technologijų, paslaugų sektoriuose ar keičiant tradicines šakas ir ieškant inovatyvių sprendimų atsinaujinančios energetikos, inžinerinės pramonės, informacinių ir komunikacinių technologijų, kibernetinio saugumo, finansinių ir verslo paslaugų sektoriuose, gyvybės mokslų srityse“, – pažymėjo finansų ministrė ir Tarpparlamentinių ryšių su Ispanijos Karalyste pirmininkė G. Skaistė.

Susitikime su Europos sąjungos ir bendradarbiavimo ministre A. Gonzalez-Laya taip pat aptartas šiuo metu rengiamas nacionalinis Atsigavimo planas (Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo planas), kuris taps vienu iš finansinių šaltinių, įgyvendinant ambicingą Vyriausybės programą.

„Rengdami nacionalinį Atsigavimo planą, bendradarbiaujame su ekspertais, socialiniais ir ekonominiais partneriais, koncentruojamės į ekonominio atsparumo didinimą bei perėjimą prie aukštesnės pridėtinės vertės kūrimo vidutiniu laikotarpiu. Stengiamės paruošti kokybišką ir efektyvų planą, kuris paspartintų ne tik atsigavimą po šiuo metu išgyvenamo pandeminio šoko, bet ir paskatintų ilgalaikį ekonomikos augimą. Esame įsitikinę, jog nacionalinio plano įgyvendinimas bus puiki paspirtis šių tikslų įgyvendinimui“, – sakė finansų ministrė G. Skaistė.

Lietuvai Europos Komisija yra numačiusi skirti 2,225 mlrd. eurų, kurie bus skirti investicijoms pagal septynias komponentų kategorijas: žalioji pertvarka; skaitmeninė transformacija; sveikata; socialiniai reikalai; mokslas ir inovacijos; švietimas; viešieji finansai. Parengtą nacionalinį planą Lietuva Europos Komisijai turi pateikti iki balandžio 30 d.

Taip pat aptartas ir nuosavų išteklių, kurie tampriai susiję su galimybe įgyvendinti Atsigavimo fondo priemones, ratifikavimo procesas visoje Europos sąjungoje.

Susitikime su A. Gonzalez-Laya dalyvavo Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen, Seimo pirmininko pavaduotoja, Europos reikalų komiteto pirmininkė, Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos seniūnė Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė, Lietuvos Respublikos ambasadorė Ispanijos karalystėje Lyra Puišytė-Bostroem, Seimo pirmininko sekretoriato vadovė Seimo pirmininko biuro nariai.