BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Finansų ministrės ir Muitinės vadovų susitikime – dėmesys naujajai siuntų deklaravimo sistemai

Data

2021 06 17

Įvertinimas
0
3936_bcf731fedc842fb101bd4c3e4d452229.jpg

Finansų ministrė Gintarė Skaistė susitiko su naujuoju Lietuvos muitinės vadovu Dariumi Žvironu ir iki šiol laikinai vadovo pareigas ėjusiu Jonu Miškiniu bei aptarė naujai diegiamos siuntų iš trečiųjų šalių deklaravimo sistemos parengiamųjų darbų eigą. Susitikimo metu akcentuotas siuntų vežėjų pasirengimas pereiti prie naujos sistemos,  jos patogumo vartotojams svarba ir saugumo klausimai.

„Visiškai netrukus – liepos 1 dieną – startuoja nauja siuntų iš trečiųjų šalių deklaravimo sistema, pagal bendrą Europos Sąjungos pridėtinės vertės mokesčio (PVM) direktyvą, kuria yra ginami vietiniai Sąjungos šalių prekybininkai ir skatinama ekonominė konkurencija dėl mokestinių apribojimų prekėms iš trečiųjų šalių. Šiuo metu, kaip informavo Muitinės departamentas, vyksta sistemos tobulinimo ir galutiniai pasiruošiamieji darbai. Atidžiai stebime šį procesą ir prioritetu laikome deklaravimo sistemos patogumą vartotojui, duomenų apsaugą bei maksimaliai sklandų perėjimą prie naujojo reguliavimo“, – pažymėjo finansų ministrė G. Skaistė.

Finansų ministrė taip pat pabrėžė, jog ypatingai svarbu apie laukiančius pokyčius informuoti visuomenę, kuo aiškiau pateikiant informaciją ir stengtis, jog pereinamasis laikotarpis, kol gyventojai įgus naudotis sistema, būtų maksimaliai sklandus, o kilus nesklandumas – užtikrintas procesų tęstinumas.

Naujasis Muitinės vadovas D. Žvironas susitikimo metu pažymėjo, jog muitinėje naujos sistemos testavimo darbai vyksta sklandžiai, intensyviai bendradarbiaujama ir su partneriais: siuntų vežėjais, Lietuvos paštu. Tuo pačiu, pažymėjo D. Žvironas, kol kas kritinių klaidų ar iššūkių nepasitaikė, sistemos tobulinimo darbai vyksta pagal planą.

Primename, jog nuo 2021 metų liepos 1 dienos pagal PVM direktyvos pataisas, siekiant suvienodinti konkurencijos sąlygas ir paskatinti vietinį verslą Europos Sąjungos (ES) viduje, ES valstybėse narėse ir kartu Lietuvoje naikinama smulkioms siuntoms taikyta PVM lengvata, kas reiškia, kad PVM reikės mokėti nuo visos siuntos vertės. Kalbant apie mokesčio sumokėjimą, jei siuntos vertė neviršys 150 eurų (riba, kai jau skaičiuojami muitai), PVM pardavimo metu galės apskaičiuoti ir sumokėti prekes parduodančios internetinės platformos. Tuo atveju, jei platforma mokesčio nerinks, PVM bus mokamas importo metu, savarankiškai pateikiant importo deklaraciją arba pasinaudojant siuntų vežėjų  paslaugomis.

Demonstracinę elektroninio portalo versiją ir deklaracijos pildymo instrukciją Muitinės departamentas planuoja pateikti birželį, o savitarnos deklaravimo portalas vartotojams, planuojama, bus prieinamas nuo šių metų liepos 1 dienos.