BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Finansų ministrės ir Prancūzijos ambasadorės susitikime – ekonomikos stiprinimo ir dvišalio bendradarbiavimo klausimai

Data

2021 06 03

Įvertinimas
0
IMG_0004.jpg

Ketvirtadienį finansų ministrė Gintarė Skaistė susitiko su Prancūzijos ambasadore Claire Lignieres-Counathe ir Prancūzijos finansų ministerijos Baltijos šalių padalinio vadovu Bertrand Le Tallec. Susitikimo metu diskutuota apie ekonominę situaciją ir perspektyvas abejose šalyse, fiskalinę politiką bei ES darbotvarkės klausimus ekonomikos ir finansų srityse.

„Slūgstant pandemijos sukeltam sukrėtimui, turime koncentruotis į ekonomikos transformaciją, kad iš šios krizės visi išeitume stipresni. Su Prancūzijos ambasados delegacija kalbėjomės apie abiejų šalių Vyriausybių taikomas priemones kovoje su pandemija, ekonomines perspektyvas ir reformų darbotvarkes, aptarėme bendrus taškus aktualiais ES darbotvarkės klausimais. Sutarėme, jog svarbu toliau gilinti ir plėtoti dvišalį bendradarbiavimą, ypač tvarių finansų ir finansinių technologijų srityse“, – sakė G. Skaistė.

Susitikimo metu G. Skaistė pristatė Lietuvos ekonomikos ir viešųjų finansų situaciją bei raidos perspektyvas, apžvelgė taikomas kovos su koronaviruso pandemija ir jos neigiamais padariniais priemones. Taip pat pristatytos „Naujos kartos Lietuva“ plane numatytos reformos ir investicijos, prisidėsiančios prie Lietuvos transformacijos į žalesnę, inovatyvesnę, socialiai teisingesnę ir atsparesnę ekonomiką.

Diskusijos metu finansų ministrė taip pat akcentavo poreikį peržiūrėti ir visiškai sustabdyti ES ir tarptautinių finansų institucijų veiklą Baltarusijoje, atsižvelgiant į pastaruosius įvykius ir situaciją šalyje bei akcentavo vieningos ES pozicijos šiuo klausimu svarbą.

Atsižvelgiant į tai, kad Prancūzija rengiasi pirmininkavimui ES Tarybai nuo 2022 m. sausio mėn., susitikime aptarti aktualiausi ES darbotvarkės klausimai mokesčių ir finansų politikos, bankų sąjungos užbaigimo ir kapitalo rinkų sąjungos kūrimo bei kitose srityse.